Rezerva byla v Přerově jen krůček od potupné desítky

Napsal(a)  Zveřejněno: 03. 06. 2024

Přerov nad Labem - Rezerva poděbradské Bohemie již netrpělivě vyhlíží konec sezóny, který by ukončil její aktuální výsledkové trápení. Týden po nejtěžší domácí porážce s Krchleby mířila poděbradská juniorka v improvizované sestavě do Přerova nad Labem a přestože v bodový zisk proti rozjetému soupeři věřil jen málokdo, tak nejvýraznější debakl v tomto soutěžním ročníku musel být i tak nemilým překvapením.

TJ Sokol Přerov nad Labem - FK Bohemia Poděbrady B 9:0 (4:0)

Branky: 4. Kratochvíl, 6., 60., 63. a 65. Šenkýř, 12. Kolovecký, 21. Vodička, 69. vlastní Zima, 87. Adamec

Přerov n/Labem: Bařina (C) - Rambousek (88. Valenta), Čurda, Neuhäusel, Martínek - Kratochvíl, Vodička (41. Plíšek), Vacek (71. Halbich), Veselý - Kolovecký (71. Pokovba), Šenkýř (67. Adamec)

FKBP B: Málek - Roskovec (46. Kvapil), Řehák (C), Zima, Kubánek - Souček (46. Vančura), Kobliha, Pavlík, Lochman - Kupec (74. Poděbradský), Pavliš

Domácí sice v úvodu nechali poděbradská hráče kombinovat, ale záhy názorně demonstrovali ničivou zbraň, kterou budou defenzivu svého soupeře po celé utkání deptat. Tou byli rychlé výpady podnikané zejména po levé straně, na které nezkušení obránci Bohemie nedokázali nalézt účinnou protizbraň a to jim tak v rychlém sledu sebralo jakékoliv naděje na dobrý výsledek. Ve 2. minutě ještě po jednom z těchto úniků domácích scházela Veselého střele potřebná přesnost, když zamířila pouze do rukavic poděbradského brankáře, ovšem o dvě minuty později hráči Přerova podnikli další podobný výpad a po centru Veselého se již Kratochvíl z bezprostřední blízkosti hlavou nemýlil. Ani jednobrankový rozdíl ve skóre však neměl dlouhého trvání, když osvědčený vzorec domácího celku zafungoval znovu a přihrávku před odkrytou bránu tentokrát pohodlně do sítě zametl Šenkýř. O chvíli později pak sice mohl s odpovědí na nepříznivý vývoj utkání přispěchat Pavliš, jenž natáhl k povedené dalekonosné ráně, ovšem Bařina byl pozorný a míč dokázal pohotovým zásahem vytěsnit nad svou bránu. Namísto toho tak pokračoval rychlý gólový kvapík třetího celku soutěžní tabulky, který ve 12. minutě nejprve zvýšil na 3:0, když po další z osvědčených akcí zakončoval do odkryté brány Kolovecký a ve 21. minutě pak po závaru ve vápně a několika nedůrazných zásazích v podání poděbradských hráčů uklidil míč mezi nohama bránící Zimy přesně k levé tyči soupeřovi brány Vodička. S dosaženým čtyřbrankovým náskokem již přece jenom nasazení domácích hráčů mírně opadlo, i přesto však i nadále byli právě oni nebezpečnější a do konce prvního dějství ještě dvakrát orazítkovali konstrukci poděbradské brány, když nejprve ve skluzu nasměroval míč pouze do pravé tyče Šenkýř a o několik minut později pak stejná část brány rezervy Bohemie vystavila stopku i technickému obstřelu Vacka. Poděbradským mladíkům se sice nedala upřít snaha o tradiční kombinační hru, ale ta i vinou četných nepřesností k výraznějšímu střeleckému obrození nevedla a brankář Bařina si tak musel dát výraznější pozor snad jen při dalekonosné ráně Koblihy, která však mířila pouze do středu brány a příliš starostí mu tak ve finálním účtování nenadělala. Konečný poločasový výsledek tak již i přes snažení obou celků další změny nedoznal.

Ani v úvodu druhého dějství se obrázek hry příliš neměnil. Domácí byli stále střelecky nebezpečnější, ale i odvážně hrající mladíci juniorky Bohemie si již dokázali hlasitěji říct o své příležitosti ke gólové korekci a té se nakonec nedočkali jen vinou pohotového zákroku Bařiny, jenž dokázal reflexivně vyrazit nebezpečné zakončení Pavlíka. A o chvíli později se pak neujalo ani efektní zakončení nůžkami v podání Kvapila, které sice přihlížející diváci ocenili potleskem, ale prostor domácí brány zcela minulo. Sedmá desetiminutovka utkání pak ovšem do řad rezervy Bohemie po vcelku podařeném vstupu do druhého poločasu vnesla pocity zmaru, kdy domácí dokázali potrestat hned několik chyb ve hře nezkušeného poděbradského celku a v rychlém sledu zdvojnásobili svůj dosavadní střelecký příspěvek tomuto střetnutí. V 60. minutě to byl nejprve po Veselého rohovém kopu hlavou Šenkýř, jehož zakončení nedokázal brankář Málek na brankové čáře zpacifikovat a s míčem přepadl až za její linii. Úspěšný střelec pak přidal i další dvě branky svého mužstva, když nejprve v 63. minutě neomylně uklidil míč z bezprostřední blízkosti za Málková záda po další z rychlých akcí levou stranou a o dvě minuty později pak byl po centru rovněž z levé strany, za nímž se jen marně natahoval hlavou Kolovecký, v prostoru u vzdálenější tyče znovu rychleji než bránící Lochman a nekompromisně napálil míč pod břevno poděbradské brány. A zmar rezervy Bohemie poté byl definitivně dokonán v 69. minutě, kdy hráči poděbradského celku znovu jen marně naháněli akci soupeře po levé straně a pobídku do předbrankového prostoru si tentokrát do vlastní sítě nešťastně nasměroval bránící Zima. Domácí následně po naplnění poločasové střelecké kvóty znovu zmírnili své tempo a jejich momentální herní převahu utlumilo i několik provedených hráčských změn, i přesto však ještě do konce střetnutí nejednou dokázali nebezpečně zahrozit. Při Kratochvílově střele ovšem po Málkové zásahu rezervu Bohemie opět zachránila branková konstrukce a počtvrté v utkání pak za zády poděbradského brankáře zazvonilo po rohovém kopu Veselého a zakončení střídajícího Adamce. Nejzkušenější z domácích hráčů to poté zkoušel znovu deset minut před koncem utkání, když se snažil pohotově zakončit kontr svého týmu, ovšem poděbradského brankáře nepřekonal a na gólový úspěch si tak nakonec musel počkat až do 87. minuty, kdy si na přihrávku za obranu naběhl Kratochvíl a ten mu již míč nezištně naservíroval před odkrytou bránu, čímž nebylo možné pohrdnout. Domácí publikum si pak sice ještě v závěru žádalo potupnou desítku, ovšem dalekonosná střela Veselého již poděbradského brankáře nezaskočila a už tak početné konto vstřelených branek Přerova tím pádem nakonec dvouciferné podoby nedosáhlo.

„Zápas dopadl jednoznačně. Začátek utkání byl pozvolný, bylo to docela i vyrovnané. Ve dvacáté minutě jsme ale vedli už 4:0, to bych řekl, že bylo rozhodnuto. Hostů mi bylo líto, ale na druhou stranu jsem čekal, že utkání bude fyzicky vyrovnanější, když mají Poděbrady mladý tým. Nás ale musím pochválit, hráli jsme výborně, hlavně naše neobvyklá stoperská dvojice. Poločas skončil 4:0 a druhá půle se dohrávala. Hosté neměli výraznější šanci. Poděbradům přeju, aby daly hlavy vzhůru. Pro nás to bylo pohodové utkání se spoustou gólů a je to zasloužené vítězství," byl nadšený brankář a kapitán Přerova Petr Bařina.

„Dostali jsme hrozný výprask. Přijeli jsme s velmi mladým týmem a soupeř nám nastavil zrcadlo. V ofenzivně bychom našli dobré okamžiky, za zmínku stojí dalekonosná střela Pavliše, která nadělala domácímu brankáři velké starosti. V defenzivě nám chyběl především důraz a větší nasazení. Jsem přesvědčen, že kluci potenciál mají, jen nám chyběla zkušenost v podobě několika starších hráčů v poli," uvedl trenér Poděbrad Michal Poděbradský.

Autorka komentářů k utkání: Markéta Stiborová/Nymburský deník