Poděbrady - Souboj dravého mládí se zkušeností. Tak by se dalo stručně označit měření sil rezervy poděbradské Bohemie s Krchleby. A navrch v něm tentokrát měla družina kolem exsparťana Flachbarta, či bývalých hráčů Bohemie Bobka, Nedorosta a Jareše.

FK Bohemia Poděbrady B - TJ Sokol Krchleby 1:5 (1:3)

Branky: 23. Zumas - 34. a 42. Kluzáček, 39. Bobek, 56. Bažo, 70. Flachbart

FKBP B: Málek - Kupec, Řehák (C), Suchánek, Kubánek P. - Zumas, Barták, Zhang, Soukup - Archalous (67. Poděbradský), Křivský (59. Fiška)

Krchleby: Soukup - Šubrt, Obrázek, Bobek (46. Štrobl), Jirků - Zikmunda, Jareš (46. Mansfeld), Kluzáček, Kácovský (46. Bažo) - Flachbart (C), Nedorost

Samotný úvod však rozhodně nenapovídal, že utkání skončí zcela jednoznačným výsledkem. Poděbradští mladíci nastoupili do utkání s obvyklým herním elánem a zkušené obraně soupeře dokázali nepříjemně zatápět, ale s výjimkou slabého zakončení Archalouse ze 7. minuty, které však Soukupovi příliš starostí nenadělalo, se do výraznějších gólových příležitostí nedokázali probít. Podobně na tom však byli rovněž hosté a i oni nakonec svůj první slibnější náznak příležitosti nedokázali zužitkovat, když v 10. minutě Zikmunda z úhlu pálil pouze do boční sítě poděbradské brány. Až po čtvrthodině hry bylo před bránou rezervy Bohemie pořádně rušno, když Flachbartovu střelu Málek dokázal pouze vyrazit a Nedorost se bez zbytečného otálení odhodlal k dorážce, ale z ostrého úhlu rozezvučel pouze pravou tyč a skóre tak i po této situaci zůstávalo stále bezbrankové. To se změnilo až ve 23. minutě a nakonec tomu bylo k výrazně větší spokojenosti domácího celku. Křivského odvážný postup ještě defenziva Krchleb dokázala za cenu nedovoleného zákroku zastavit, ale na akci svého spoluhráče dokázal okamžitě navázat Soukup, jenž následně prostrčil míč za obranu Zumasovi a ten nekompromisní křižnou střelou odrazem od pravé tyče nasměroval míč do sítě soupeřovi brány. Hosté byli sice vývojem utkání viditelně zaskočeni a v dalších minutách jen těžko hledali adekvátní odpověď, ale po deseti minutách hry nakonec přece jenom dokázali zareagovat. To když ve 34. minutě nedokázal po jednom z dlouhých pasů za obranu v podání krchlebských hráčů udělit své přihrávce brankáři dostatečnou razanci Řehák a nasměroval tím nechtěně do samostatného úniku Kluzáčka, jenž pohodlným obstřelem vyrovnal. Hosté pak navíc v závěrečných minutách úvodního dějství předvedli povedený finiš a dalšími dvěma brankami definitivně překlopili vývoj utkání ve svůj prospěch. Ve 39. minutě to byl nejprve Bobek, kdo se dostal k dorážce po střele Flachbarta, kterou sice dokázal na brankové čáře pohotovým zákrokem odvrátit Suchánek, ale s následnou dorážkou bývalého spoluhráče již ani on nic nezmohl, a o tři minutě později pak po Zikmundově uvolnění po pravé straně a po následné přihrávce napříč malým vápnem úspěšně zavíral prostor u vzdálenější tyče Kluzáček, jenž bez problémů uklidil míč do odkryté sítě. Dvoubrankové manko pak sice ještě v závěru úvodního dějství mohli domácí zmírnit, ale jejich křižnou střelu dokázal pohotovým zákrokem vytěsnit brankář Soukup a do druhé poloviny utkání se tak odcházelo za stavu 1:3.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky sice hosté vstoupili z pozměněnou sestavou, ovšem poděbradští hráči s narůstající únavou a s nezvykle omezenou kapacitou lavičky náhradníků již jen stěží hledali cestu k souvislejšímu tlaku, kterým by dokázali utkání ještě zdramatizovat. Výraznější příležitosti si tak znovu připisoval zejména jejich soupeř, ale první dva střelecké pokusy střídajícího Baža ještě dokázal poděbradský brankář zlikvidovat. Do třetice si však již v 56. minutě čerstvá síla v krchlebském dresu počínala v souboji s bránícím Kubánkem s dostatečným důrazem, jenž zůstal k nemalému údivu domácích hráčů bez odezvy hlavního arbitra a s následnou křižnou střelou ofenzivně laděného hráče Krchleb si už Málek nedokázal poradit. Čtvrtá inkasovaná branka poděbradské hráče zjevně psychicky zlomila a rezerva Bohemie se ještě ke všemu v následujících minutách musela vyrovnat i s vynucenými střídáními obou svých útočníků, což ještě více otupilo její ofenzivní potenciál. V 59. minutě navíc Zikmundův ostrý zákrok na Křivského nedokázal z nařízeného přímého kopu úspěšněji potrestat Barták, když pálil jen vysoko nad bránu soupeře a tříbrankový náskok Krchleb tak stále zůstával nezměněný. Ani dalšími střeleckými pokusy pak již poděbradští hráči nedokázali Soukupa v bráně Krchleb výrazněji potrápit a i další vstřelená branka utkání tak šla nakonec na vrub hostujícího celku. Další Bažův únik po pravé straně sice ještě dokázal zastavit strážce domácí svatyně, ovšem v 70. minutě si do pokutového území chytře zasekl míč Nedorost a jeho následná zpětná přihrávka otevřela Flachbartovi cestu k dosažení páté branky svého týmu. Vysoké vítězství Krchleb pak mohl ještě zvýraznit Nedorost, ovšem ve slibné střelecké pozici si počínal až přespříliš bohorovně, když slabým obloučkem nasměroval míč pouze do připravených rukavic poděbradského brankáře a v závěrečné desetiminutovce se poté po rohovém kopu hlavou neprosadil ani Obrázek, jehož hlavičku dokázal Málek vyrazit nad horní tyč své brány. To však již hosty nemuselo ani v nejmenším mrzet, jelikož to na jejich jednoznačném vítězství v poměru 1:5 nic neměnilo a rezerva Bohemie tak krátce po rekordním vítězství na hřišti soupeře z předchozího týdne musela spolknout hořkou pachuť související s nejvyšší porážkou v rámci tohoto soutěžního ročníku na vlastním pažitu.

„Nezačali jsme špatně. Byli jsme dost na míči, ale chybělo nám zakončení. Většina našich akcí končila kolem vápna soupeře, přesto jsme se dostali do vedení. Postupem času nám začal vadnout pohyb a řekl bych, že i chuť vyhrát. Prostě jsme se zúčastnili. Krchleby mají kluky, kteří mají věk, menší nadváhu, ale taky to mají pořád v noze. Doplňuje je pár rychlostních typů. Byly produktivní a my bohužel hráli pod naše možnosti," uvedl trenér rezervy Poděbrad Michal Poděbradský.

„Hrálo se v takovém volném tempu. Řekl bych, že to bylo první poločas vyrovnané utkání, ale my měli více brankových příležitostí, které jsem proměnili. Druhý poločas jsem si zápas už pohlídali a ještě jsme přidali dvě branky," měl radost hráč Krchleb Jan Bobek.

Autorka komentářů k utkání: Markéta Stiborová/Nymburský deník