/Nymburský deník/ Slávista Jan Bořil předal trofej i medaile hráčům přípravky Bohemie Poděbrady

Napsal(a)  Zveřejněno: 13. 06. 2024
/Nymburský deník/ Slávista Jan Bořil předal trofej i medaile hráčům přípravky Bohemie Poděbrady Vladimír Malinovský

Hymna Ligy mistrů, konfety, malé pyro, a velký potlesk fanoušků především z řad rodičů. A pak to hlavní: slávista Jan Bořil. Takové oslavy připravil pro začínající fotbalisty Bohemie Poděbrady jejich klub a hlavně trenéři družstva mladší přípravky, která se stala přeborníkem okresu. Děti si předání poháru a medailí od českého reprezentanta náležitě užily.

„Kluci byli úplně nadšení, že jim přišel pohár a medaile předat právě Honza Bořil, velmi výrazná osobnost ligy. A to napříč fanouškovskými základnami,“ uvedl po oslavách jeden z trenérů družstva Jakub Mansour. „Když ho poprvé viděli, bylo to pro ně fakt velké překvapení. Já jsem jim jen slíbil, že to bude fakt známý prvoligový fotbalista, ale že to bude kapitán Slavie, reprezentant, že přijde taková šajba, to nečekali,“ pokračoval kouč fotbalového potěru Bohemie. „Když ho spatřili, tak tam padaly slušné hlášky: ty bláho, to je Bořil, fakt Bořil. Až mi podá ruku, tak si ji fakt už neumeju.

A o jeho popularitě svědčí fakt obrovský zájem o společnou fotku,“ přidal Mansour, který také ocenil ochotu prvoligového fotbalisty. „Já si strašně cením, že si Honza udělal čas ve svém volnu a podpořil a potěšil naše fotbalové naděje a možná budoucí fotbalové hvězdy,“ řekl Mansour.

Tento úspěch – vítěz soutěže - zvládli mladíci poděbradské Bohemie zopakovat, protože minulý rok také (tedy s předchozím ročníkem) tuto soutěž vyhráli. „Nyní nás čeká další důležitý milník krajské finále, které se hraje turnajově,“ podotkl Mansour.

Družstvo trénuje třikrát týdně. Na okrese hraje mladší přípravka jednak turnajově (víkendy) a jednak mistrovské zápasy (středy). Obě soutěže hraje Bohemie proto, že má v tomto spojeném týmu (U8+U9) dvacet šest hráčů. Mistrovská část je rozdělena na podzim a jaro, kdy pro podzimní část jsou týmy na okrese rozděleny geograficky a pro jarní část se podle výsledků podzimu rozdělí skupina „o titul“ a skupina „o umístění“. „Přestože se řídíme metodikou, která prioritu klade do dlouhodobé a postupné výchovy mládeže, můžeme sledovat i úspěchy v rámci momentální výkonnosti. Já si velmi cením, že nás pravidelně na tréninkových jednotkách navštěvuje Milan Kormaník, krajský GTM (Grassroots trenér mládeže). Považuju ho za svého trenérského guru,“ dodal Jakub Mansour.

Autor: Vladimír Malinovský

Číst 87 krát

Partneři klubu

 Podebrady

MĚSTO PODĚBRADY

 vpk

 

Fiala web
logo trafco NSA

Z Youtube kanálu

Rychlý kontakt

+420

FK Bohemia Poděbrady z.s.

Na Hrázi 211

290 01 Poděbrady​               

 

IČ: 22903712

Bankovní spojení: ČS a.s.

č.ú.: 2664784329/0800