Všejany - Rezerva poděbradské Bohemie v jarní části Okresního přeboru zatím výsledkově strádá. K dosavadnímu zisku čtyř bodů přidala na půdě předposledního celku tabulky pouze další bod a na posun na lepší tabulkové pozice si tak zatím musí nechat zajít chuť.

TJ Sokol Všejany - FK Bohemia Poděbrady 1:1 (0:0)

Branky: 46. Jizba - 75. Kupec

Všejany: Černov - Říha, Budínský, Hanuš (24. Putorník), Hofírek (C) - Vašák, Hruška, Bouška, Jizba - Novák (46. Krupička), Kalát

FKBP B: Málek - Kupec, Suchánek, Paďour, Kubánek P. - Buldra (63. Srb), Barták, Zhang, Lochman (63. Vokněr) - Archalous (C), Zima

Utkání na všejanském trávníku nabídlo na poměry Okresního přeboru hodně podprůměrnou podívanou a diváky, kteří si na něj našli cestu, tak v chladném jarním počasí příliš nerozehřálo. Úvodní pětačtyřicetiminutovka nabídla minimum brankových příležitostí, a to zejména ze strany aktivnějšího poděbradského celku, který sice zaznamenal úvodní střelecký pokus v utkání, když už po necelých pěti minutách hry zdálky pálil Archalous a přestože jeho střela mířila pouze do středu brány, tak Černovovi nadělala až překvapivě mnoho starostí, ale poté už hráči rezervy Bohemie kupili nepřesnost za nepřesností a defenzivě soupeře tak ani příliš nedokázali zatopit. To domácí sice do utkání vstoupili hodně rozvážně, ale postupem času pochopili, že také oni mohou směrem dopředu čas od času zahrozit. Ve 12. minutě se tak po laciné ztrátě poděbradského celku hbitě prosmýkl po levé straně Kalát a zpětnou přihrávkou vybídl k zakončení Jizbu, ale s jeho křižným pokusem si brankář Málek bez větších problémů poradil a skóre tak i nadále zůstávalo bezbrankové. To poděbradští mladíci z pohledu střeleckých ambicí působili zcela bezzubým dojmem a vyprodukovat svedli jen několik hodně nepodařených dalekonosných pokusů. A když už jim po půlhodině hry zajímavou příležitost k zakončení do takřka odkryté brány slabým odkopem nabídl brankář Černov, nedokázali míč dostatečně rychle dostat pod kontrolu a Lochman pak již zdálky pálil pouze do připravených pozic soupeře. V závěru úvodního dějství se naopak začali stále výraznějším způsobem osmělovat zkušení hráči Všejan a několikrát také mohli nebezpečně ohrozit soupeřovu bránu, ale Novákova střela z otočky byla hodně slabá a poděbradskému brankáři příliš starostí nenadělala a ve 43. minutě pak po Kalátově výpadu a následné křižné přihrávce pálil pouze do zad jednoho ze svých spoluhráčů Jizba. Bezbrankový výsledek se tak nakonec stal poměrně věrným obrázkem průběhu prvního poločasu.

I v úvodu druhého dějství dokázali domácí navázat na svůj aktivní výkon ze závěru úvodní pětačtyřicetiminutovky a hned ve 46. minutě za to byli odměněni vedoucí brankou, když Kubánkovu nepřesnou rozehrávku potrestal Bouška, jenž si to rychle namířil do pokutového území soupeře a naservíroval míč před zcela odkrytou bránu zcela osamocenému Jizbovi. Rezerva Bohemie sice mohla přispěchat s rychlou odpovědí, když Archalousův rohový kop mířil přesně do prostoru, kde se nacházel Suchánek, ale ten těsně minul a kýžené vyrovnání tak svému celku prozatím nezajistil. Kdo však očekával aktivnější výkon poděbradského celku v honbě za vyrovnáním, musel být poměrně zklamán, jelikož ani jednobranková ztráta ve skóre nevedla k bůhvíjaké ofenzivní smršti a podobně jako v prvním poločase zůstávalo z pohledu hráčů rezervy Bohemie pouze u více či méně nepřesných dalekonosných pokusů, které Černova v bráně Všejan nijak nezaměstnali. A přesněji si z přímého kopu ze zajímavé vzdálenosti od pokutového území soupeře nevedl ani Zima, jenž pro změnu mířil pouze nad břevno všejanské svatyně. Paradoxně tak nebezpečnějším dojmem působili stále domácí, kteří mohli využít občasných okének v poděbradské obraně, ale ta nakonec odolala i při zakončení Hrušky, jenž mohl pálit po Krupičkově zpětné přihrávce z hodně nadějné střelecké pozice na hraně malého vápna, ale míč nasměroval jen vysoko nad hostující bránu. Až v 75. minutě dokázali hráči rezervy Bohemie předvést jednu ze svých typických rychlých ofenzivních akcí, kdy Zima obral o míč jednoho z hráčů Všejan a přesným způsobem vysunul směrem za obranu Archalouse, jenž následně nalezl neméně přesnou přihrávkou před odkrytou bránou nabíhajícího Kupce a ten již nabídnutou příležitostí nepohrdl. Až tento moment rozproudil hru jinak poměrně nudného fotbalového představení a závěrečná desetiminutovka utkání nabídla hned několik vyložených brankových příležitostí na obou stranách hřiště. V 82. minutě si nejprve mohli vzít ztracené vedení nazpět domácí, když si za poděbradskou obranu naběhl Kalát a postupoval zcela sám na brankáře Málka, ale ten jeho střelu dokázal vyrazit a následně pak při dorážce do odkryté brány nečekaně selhal také Hruška, jenž míč otřel pouze o její levou tyč. V 88. minutě pak bylo naopak živěji před bránou Všejan, když po centru z levé strany nadějně hlavičkoval Zhang, ale i tentokrát zaúřadovala levá část branková konstrukce a po jejím zásahu míč zamířil příhodněji pro domácí přesně do rukavic brankáře Černova. Rezerva Bohemie už v závěru utkání hrála poměrně vabank a mohla za to být ještě jednou potrestána, když si na další pas za obranu naběhl Hruška a snažil se pohotově přehodit vyběhnuvšího Málka, ale ten jeho pokus se štěstím ztlumil ve svých rukavicích. A když pak se v závěru krátkého jednominutového nastavení neujala ani Zimova přihrávka adresovaná před bránu nabíhajícímu Zhangovi, kterou dokázala domácí defenziva v poslední možnou chvíli odvrátit do bezpečí, skončilo utkání po remíze 1:1 možná nečekanou, ale patrně spravedlivou dělbou bodů.

„Řekl bych, že byl k vidění svižný a hezký fotbal. My jsme odehráli dobré utkání, měli jsme i dost šancí, se kterými jsme mohli zápas zvrátit na svoji stranu a brát tři body. I soupeř měl šance, které neproměnil. Od nás to na jaře bylo asi nejlepší odehrané utkání, dali jsme trochu dohromady mančaft. Teď pojedeme do Strak a máme tam hlášené nějaké absence, takže uvidíme, jak to na derby poskládáme. S výkonem můžu být spokojený,“ usmíval se trenér Všejan Jan Truksa.

„Odehráli jsme příšerný zápas. Absolutně jsme se domácím přizpůsobili a utkání prakticky odchodili. Ani facka v podobě obdržené branky ihned po přestávce nás neprobrala. Až po vstřelení gólu jsme se zvedli a utkání mohli i otočit. Chyby jsme si však nedokázali odpustit, ale domácí naštěstí netrefili ani prázdnou branku,“ uvedl trenér hostů Michal Poděbradský.

Autorka komentářů trenérů k utkání: Markéta Stiborová/Nymburský deník