B mužstvo na závěr podzimu z Křince body nepřivezlo

Napsal(a)  Zveřejněno: 12. 11. 2023
B mužstvo na závěr podzimu z Křince body nepřivezlo Markéta Stiborová

Křinec - Rezerva poděbradské Bohemie se díky své sedmizápasové sérii bez porážky vyšvihla ze sestupových pater soutěže až na pátou příčku tabulky a tu hodlala uhájit i ve své podzimní derniéře. V ní však zajížděla na půdu suveréna okresního přeboru z Křince a úkol to tak pro ni byl velmi nelehký.

TJ Křinec - FK Bohemia Poděbrady B 4:1 (2:0)

Branky: 4. Pěkný, 14. Žmolil, 47. Čuřík, 51. Lebduška - 61. Košťák

Křinec: Šmelhaus - Lebduška, Bobek, Čuřík - Pěkný (C), Cypra, Žmolil (74. Král), Voborník - Holas (77. Trčka), Kalka, Charvát (66. Král)

FKBP B: Fiška - Roskovec, Řehák (C), Kubánek, Srb - Lochman, Novák (29. Košťák), Šifta (71. Kratochvíl), Archalous - Zima (83. Paďour), Barták

Poděbradský tým navíc k poslednímu podzimnímu utkání vyrážel se značně omlazenou sestavou a čelil tak výrazně zkušenějšímu soupeři. Možná i proto se samotný úvod střetnutí nesl v režii domácího celku, což vyústilo i v první obdržený gól, kdy si už ve 4. minutě nepovedený roh z kopačky Pěkného u bližší tyče při snaze o odkop nešťastně nasměroval do vlastní brány Archalous a domácí tak poslal do rychlého vedení. Poté se však již rezerva Bohemie začala osmělovat a obraz hry se tak postupně vyrovnával. V 10. minutě mohlo být navíc poměrně brzy vyrovnáno, kdy se v obrovské šanci ocitl Novák, ovšem zcela osamocen v šestnáctce soupeře zamířil pouze doprostřed brány a brankář Šmelhaus si tak s jeho pokusem dokázal poradit. Domácí v průběhu utkání sázeli především na jednoduché nákopy za obranu, jež poděbradskému celku činily velké problémy. A ve 14. minutě také po sérii nepřesností ve hře rezervy Bohemie přišel trest v podobě inkasované branky na 2:0, kdy se Žmolil dostal na hranici pokutového území k míči a navzdory tomu, že jeho umístěná střela postrádala nezbytnou razanci, brankář Fiška nedokázal na složitém terénu nalézt dostatečnou oporu pro odraz a za pokusem křineckého středopolaře se tak natahoval marně. Ani dvoubrankové manko však poděbradské hráče nezlomilo a ti tak již byli ve zbytku prvního poločasu svému soupeři víceméně vyrovnaným soupeřem. I díky tomu se tak diváci další vstřelené branky domácího celku nedočkali a poločasový výsledek tak stále skýtal možnost zajímavé zápletky i pro druhou pětačtyřicetiminutovku.

Jak špatně však rezerva Bohemie vstoupila do úvodního dějství, tak se podobnému zaváhání nedokázala vyvarovat ani v úvodu toho druhého a velmi rychle přišla o svou naději na případné zdramatizování utkání. Ve 47. minutě totiž Řehák takřka 30 metrů od vlastní brány fauloval Žmolila a k exekuci standardní situace se postavil Čuřík, jenž pálil k tyči a míč nešťastně propadl pod padajícím Fiškou až do sítě poděbradské svatyně. Rezerva Bohemie se pak již jen stěží snažila znovu zkoncentrovat a v kombinaci rázem kupila chybu za chybou, což byla voda na mlýn pro domácí běhavý tým. A v 51. minutě navíc domácí Lebduška vstřelil čtvrtý gól, když se křinecký obránce po centru Pěkného od postranní čáry dostal v prostoru u bližší tyče v osobním souboji před bránícího Kubánka a nasměroval míč mimo dosah brankáře Fišky. Poděbradský tým poté v 61. minutě zvládl alespoň čestným zásahem korigovat skóre na 4:1, kdy se po přihrávce Zimy ocitl zcela osamocen tváří v tvář domácímu brankáři debutant v dresu rezervy Bohemie Košťák a po nekompromisním zakončení mohl oslavit svůj premiérový gól mezi dospělými. To však již bylo z pohledu poděbradských hráčů v utkání bohužel vše, když soupeři nedokázali více znepříjemnit cestu za jejich celkově dvanáctým podzimním vítězstvím a na konečné podobě výsledku se tak již nezměnilo.

„Na těžkém terénu jsme zápas začali dobře. Do patnácti minut Pěkný a Žmolil dali první branky, a tím nás i uklidnili. Hosté měli v prvním poločase také svoji šanci, ale Šmelhaus nás, jako po většinu sezony, v důležitém okamžiku podržel. Hned na začátku druhého poločasu Čuřík proměnil trestný kop a bylo vidět, že body zůstanou doma. Po dalších pěti minutách se prosadil Lebduška a korunoval tím svůj výborný výkon, který prokazoval v každém zápase během celého podzimu. Hosté druhý poločas nic neměli, tak to bylo o tom, jak své šance proměníme. Musím ale Poděbrady pochválit. Celý zápas se snažily, ale bylo vidět, že jsme byli nad jejich síly. Že jsme skončili po podzimu na prvním místě je moc fajn a rozhodně jsme s tímto umístěním před sezonou nepočítali. Tím bych chtěl všem, kteří se o křinecký fotbal starají, poděkovat, protože to je i jejich zásluha. Teď je potřeba si pořádně odpočinout a dát se zdravotně dohromady, abychom byli všichni připraveni na vždy neoblíbenou zimní přípravu," ukončil hodnocení trenér Křince Milan Švábenský.

„Domácí potvrdili roli favorita. Na nás byla patrná únava z dopoledního utkání dorostu. Každopádně jsme měli dobré pasáže, jen nám chyběla síla pro rychlejší přechod do útoku. Kluci i za nepříznivého stavu měli snahu hrát a rozhodně nepůsobili odevzdaně. I takovéto zápasy nás posouvají dál," je si jistý trenér Poděbrad Michal Poděbradský.

Autorka komentářů trenérů k utkání: Markéta Stiborová/Nymburský deník