Bohemia proti Luštěnicím otočila skóre a své poslední domácí utkání zvládla

Napsal(a)  Zveřejněno: 09. 06. 2024
Bohemia proti Luštěnicím otočila skóre a své poslední domácí utkání zvládla Vladimír Malinovský

Poděbrady - O domácí neporazitelnost sice už poděbradská Bohemia dříve přišla, přesto se však se svými příznivci hodlala rozloučit vítězně. Soupeř k tomu sice nebyl z nejpříhodnějších, ovšem lázeňský celek svou stabilní formu, která ho vynesla až na třetí příčku tabulky, nakonec dokázal potvrdit a Luštěnice po letitém čekání porazil.

FK Bohemia Poděbrady - TJ Sokol Luštěnice 2:1 (1:1)

Branky: 20. Kalina, 67. Zumas - 12. Pavlíček

FKBP: Pavliš (46. Vokněr) - Zumas (90. Zima), Svoboda, Hněvsa (C), Soukup - Vokatý (74. Uher), Havránek, Schulz (46. Nykodým) - Kalina, Herzán (46. Barták), Křivský

Luštěnice: Janura - Horák (66. Soukup), Hůlka, Grus Josef (C), Hrdlička - Fišer, Hrynčuk S. (90. Antl), Grus Jan (79. Podzimek), Feigl, Krkoška (85. Hrynčuk J.) - Pavlíček

 

Hosté nastupovali již ke svému druhému utkání v rámci tohoto týdne, když ve středeční dohrávce ubránili bezbrankovou remízu na půdě nymburského Polabanu, a i možná tento fakt se projevil v jejich účelné taktice, která si v mnoha ohledech nezadala s legendárním autobusem Chelsea pod taktovkou Josého Mourinha. Z hluboko usazeného bloku však sami dokázali čas od času nebezpečně zaútočit a ohrozit poděbradskou bránu, jako když v 8. minutě zakončoval zpoza šestnáctky Hrynčuk, ovšem s jeho slabou střelou si debutující Pavliš dokázal bez problémů poradit. To o několik vteřin později po rychlém protiútoku Bohemie již Havránek pálil o poznání zajímavěji, ovšem jeho křižná střela se jen těsně prosmýkla kolem pravé tyče soupeřovi brány a změnu skóre tak zatím rovněž nepřinesla. To se měnilo až o čtyři minuty později a k nevelkému nadšení poděbradských ochozů tomu tak bylo nakonec zásluhou hráčů Luštěnic, jmenovitě Pavlíčka, který za hranicí pokutového území napřáhl k velmi povedené střele a ta zapadla nechytatelně do levého horního růžku domácí brány. To hosty ještě více utvrdilo v jejich taktickém plánu a poděbradští hráči tak rázem museli hledat skulinky v ještě těsněji sešněrovaném defenzivním šiku soupeře. Rychlé vyrovnání sice Bohemii mohl ve 14. minutě po Svobodově chytré přihrávce zajistit Kalina, ovšem ten z bezprostřední blízkosti na brankáře Januru zatím ještě vyzrát nedokázal. Ve 20. minutě si však na náběh nejlepšího střelce domácího celku za obranu počkal pro změnu Soukup, jenž svého spoluhráče nasměroval znovu do souboje tváří v tvář s luštěnickým brankářem a tentokrát již byl strážce hostující svatyně bez šance. O pět minut později navíc mohl rychlý obrat ve skóre dokonat Křivský, jemuž dobrou palebnou pozici přesným prostrčením připravil Herzán, ale poděbradský forvard při svém zakončení volil razanci na úkor technického provedení střely, jež tak zamířila jen vysoko nad břevno soupeřovi brány. To však bylo proti pozorně bránícímu soupeři prakticky vše, co si poděbradští hráči dokázali v úvodním dějství vypracovat. Hráči Bohemie si naopak museli čím dál více dávat pozor na pokles koncentrace, kterého se hosté nezdráhali využít a také si mohli ztracené vedení vzít nazpět, ovšem ve 33. minutě po dlouhém nákopu na poděbradskou polovinu a přihrávce Fišera do předbrankového prostoru dokázal nebezpečné zakončení hostů obětavě zblokovat Svoboda a těsně před koncem úvodní pětačtyřicetiminutovky byl po propadnutém centru z pravé strany a následné střele Gruse pozorný Pavliš, který úspěšně zasáhl v prostoru u své pravé tyče. K poločasovému odpočinku tak nakonec mužstva odcházela za nerozhodného stavu.

Do druhého dějství vyslala domácí Bohemia dalšího z debutantů na brankářském postu a byl to právě střídající Vokněr, kdo se ve 47. minutě dostal v rozehrávce pod nepříjemný tlak napadajícího Pavlíčka, po kterém se k míči dostal osamocený Krkoška, ovšem ten z hranice šestnáctky pálil pouze slabě do středu brány a Vokněr tak mohl bez problémů nastalou situaci uklidnit. O minutu později si pak první příležitost v rámci druhého poločasu připsali také domácí, když po sérii nepodařených pokusů o odkop v podání luštěnických hráčů Kalina sklepl míč Zumasovi, ovšem ten střelou bez přípravy pálil jen vysoko nad a ani on tak nedokázal zatím svůj tým přiblížit ke tříbodovému zisku z tohoto utkání. Jinak se však obrázek hry ve srovnání s úvodní pětačtyřicetiminutovkou prakticky nezměnil a k vidění tak bylo pokračující dobývání pevného defenzivního valu hostujícího mužstva. Z něj bohužel dlouhé minuty rezultovalo pouze několik neúspěšných náběhů poděbradských hráčů do ofsajdových pozic a nepřesný dalekonosný pokus Vokatého. Ani hosté však v tomto směru nebyli výrazně úspěšnější, když Pavlíčkova dalekonosná střela brankový prostor minula ještě výrazněji a nepříjemný přímý kop v podání Hlaváče úspěšně zblokoval ve zdi stojící Barták. S přibývajícími minutami však tlak Bohemie přece jenom sílil a s tím se začala objevovat okénka příležitostí pro dokonání obratu ve skóre. V 63. minutě se ho domácí ještě nedočkali, když Havránek po Kalinově sklepnutí pálil zpoza šestnáctky jen těsně nad horní tyč luštěnické brány. O čtyři minutě později to byl však právě Havránek, kdo narýsoval přesnou křižnou přihrávku do náběhu Zumasovi, jenž si již tváří v tvář brankáři Janurovi počínal zcela chladnokrevně a uklidil míč nekompromisně ke vzdálenější tyči. Domácí poté sice zdánlivě bezstarostně kontrolovali dění na hrací ploše, ale gólovou pojistku přidat nedokázali a v závěru se tak přece jenom ještě museli mírně strachovat o své těsné vedení. To už však odmítali pustit a přestože v 87. minutě do nebezpečného protiútoku našlápl střídající Soukup, přispěchal s pohotovým zákrokem bránící Uher, jímž ztlumená střela pohodlně doputovala do Vokněrovi náruče a jednobrankový náskok Bohemie tak zůstal v bezpečí. A když pak v nastaveném čase druhé pětačtyřicetiminutovky Pavlíček zpoza vápna zakončoval jen velmi slabě nad domácí bránu, bylo o vítězné domácí derniéře Bohemie v tomto soutěžním ročníku definitivně rozhodnuto. K úplně poslednímu střetnutí v rámci této sezóny pak poděbradský celek zajíždí již v pátek 14. června do Kosmonos, kde změří síly s tamní rezervou.

„Utkání s naším neoblíbeným soupeřem jsme výsledkově zvládli,“ pochvaloval si hrající trenér Bohemie Poděbrady Tomáš Kubánek, který do hry nezasáhl. „Někteří lidé se mnou sice po zápase nesouhlasili, ale já jsem spokojený. Utkání na první pohled vypadalo, že se moc neběhalo, což bylo dáno způsobem hry soupeře, který zalezl na vlastní polovinu v deseti lidech a navíc jim pomohla krásná branka zpoza vápna do šibenice,“ pokračoval Kubánek. „My jsme nastoupili s věkovým průměrem 23,27 let a druhou půli dokonce s průměrem 21,82 let,“ těšilo kouče poděbradského celku.

Autor komentáře trenéra k utkání: Vladimír Malinovský/Nymburský deník

Číst 50 krát Naposledy změněno 09. 06. 2024

Partneři klubu

 Podebrady

MĚSTO PODĚBRADY

 vpk

 

Fiala web
logo trafco NSA

Z Youtube kanálu

Rychlý kontakt

+420

FK Bohemia Poděbrady z.s.

Na Hrázi 211

290 01 Poděbrady​               

 

IČ: 22903712

Bankovní spojení: ČS a.s.

č.ú.: 2664784329/0800