Bohemia dokázala potrestat chyby soupeře a hned dvakrát smazala jeho náskok

Napsal(a)  Zveřejněno: 21. 04. 2024
Bohemia dokázala potrestat chyby soupeře a hned dvakrát smazala jeho náskok Vladimír Malinovský

Rejšice - Souboj patnáctého s třetím týmem soutěžní tabulky sice mohl zdánlivě určovat jednoznačného favorita, ovšem utkání Rejšic s poděbradskou Bohemií vzhledem ke všem okolnostem již před jeho zahájením sliboval spíše vyrovnanou partii. Domácí s několika zimními posilami totiž v dosavadním průběhu jarní části sezóny dokázali nastřádat velmi slušný devítibodový zisk, zatímco v řadách poděbradského celku muselo dojít hned k několika změnách vynuceným zraněními a disciplinárními tresty.

SK Rejšice - FK Bohemia Poděbrady 2:2 (2:1)

Branky: 6. Zörkler, 39. Sabol - 28. Křivský, 60. Nykodým

Rejšice: Štipl - Gracl, Vrána, Pečínka - Nohýnek (62. Chládek), Kučera (C), Zörkler, Sabol, Kořínek, Sameš - Korec

FKBP: Fiška - Uher, Svoboda, Hněvsa (C) (46. Pinkas), Soukup - Vokatý, Havránek, Kubánek (53. Králík) - Kalina, Herzán (64. Zumas), Křivský (53. Nykodým)

Bohemia však do utkání vstoupila jednoznačně aktivněji než její defenzivně laděný soupeř a už po třech minutách hry mohla poprvé v utkání zahrozit po nedovoleném zákroku na Vokatého, kdy se k exekuci přímého kopu postavil Kalina, ovšem střelou přes vystavěnou zeď bránu soupeře těsně minul. To hráči domácích Rejšic byli při svém úvodním střeleckém pokusu o poznání produktivnější, když Sabol v 6. minutě po rychlé obrátce hry přenesl míč na Zörklera, jenž se hbitě prosmýkl kolem Vokatého i Svobody a křižnou střelou nekompromisně uklidil míč ke vzdálenější tyči poděbradské brány. Hráči Bohemie však neztráceli hlavu a pokračovali ve svém aktivním výkonu, díky kterému mohli směle pomýšlet na vyrovnání. To jim mohlo ve 12. minutě vynést dohrání standardní situace, kterou domácí odvrátili pouze k Vokatému, jenž míč rychle posunul na Uhera a ten před odkrytou bránou neomylně nalezl Herzána, ale poděbradského střelce usvědčil z těsného ofsajdového postavení zdvižený praporek asistenta na pomezí a gól tak z pochopitelných důvodů nemohl být uznán. V 19. minutě pak další slušnou příležitost ke skórování vybojoval svým důrazem Křivský, jenž obral o míč váhajícího Gracla a po rychlém vpádu do pokutového území soupeře mohl zakončovat svou silnější levou nohou, ovšem razantní střelou nepálil přesně a Štipl tak ani tentokrát nemusel zasahovat. Domácí se v této fázi utkání po většinu času jen bránili, nicméně po ztrátách poděbradských hráčů dokázali také oni nejednou nebezpečně zahrozit. Ve 20. minutě tomu tak bylo kupříkladu po Havránkově ztrátě, po které domácí rychle přenesli míč na Sabola, jenž přesným obloučkem do prostoru pokutového území soupeře vyzval k zakončení Korce, ale ten svou střelu bez přípravy nasměroval pouze nad poděbradskou bránu a odmítl tak Bohemii udělit další nepříjemnou lekci z produktivity. Druhý gól v utkání tak nakonec šel přece jenom na vrub poděbradského celku, i když nutno podotknout, že k němu notnou měrou přispěly fatální chyby domácích hráčů. Ti totiž ve 28. minutě nejprve nedokázali dobře zareagovat na vysoký nákop Hněvsy, který si tak mohl Kalina pohodlně zpracovat a ačkoliv následně směrem na bránu Rejšic vyslal nepříliš povedenou střelu střelu, tak Štipl míč v pádu pouze nešikovně vyrazil a naservíroval tak dobíhajícímu Křivskému pohodlnou pozici ke skórování. Poté se však již dění na hrací začalo vyrovnávat a domácí si po chybách v poděbradské hře mohli vzít ztracené vedení nazpět, ale ve 32. minutě se to ještě po Kubánkově ztrátě a následném rychlém protiútoku Korcovi nepodařilo, když jeho střelu z hranice šestnáctky Fiška bez problémů lapil do své náruče. O tři minuty později pak pro změnu na druhé straně další zaváhání Štipla po Soukupově nákopu za obranu nedokázal potrestat Křivský, jehož vysoký lob přes vyběhnuvšího brankáře zvládla uklidit do bezpečí obrana Rejšic a i díky tomu tak nakonec mohli být s úvodním dějstvím spokojenější domácí. Ve 39. minutě totiž při dalším z rychlých kontrů Rejšic Sameš prošel z levé strany až ke střele a ačkoliv Fiška jeho pokus z ostrého úhlu dokázal vyrazit, tak se míč odrazil k osamocenému Sabolovi a ten již nechytatelným zakončením ke vzdálenější tyči poděbradské brány definitivně stanovil konečnou podobu poločasového výsledku.

Úvod druhé pětačtyřicetiminutovky pak patřil jednoznačně domácímu celku a ten mohl svému soupeři ve skóre odskočit na ještě větší distanc, ovšem ve 47. minutě Zörkler po Korcově centru levou nohou míč pouze slabě sklepl do Fiškových rukavic a o minutu později pak domácí útočník nedokázal potrestat ani nedovolený zákrok Svobody, když z přímého kopu pálil jen vedle poděbradské brány. A v 50. minutě domácí potřetí v utkání neudeřili ani po rohovém kopu Sabola, který šťastně propadl na kopačku Vrány, ale ten svou střelu nezvládl přesněji umístit a Fiška tak dokázal zasáhnout. Bohemia tak stále mohla živit reálné naděje na bodový zisk z tohoto utkání a po hodině hry se také dočkala kýženého vyrovnání, když opět dokázala potrestat zaváhání soupeře, když Gracl nezvládl odvrátit Kalinou prodloužený pas Svobody a Nykodým tak mohl postupovat zcela sám proti brankáři Štiplovi, jemuž nasadil úspěšnou kličku a poté již pohodlně uklidil míč do odkryté brány soupeře. Vyrovnání však paradoxně k aktivnějšímu výkonu nabudilo domácí hráče, kteří Bohemii v následujících minutách přikovali k vlastní šestnáctce a několikrát také nebezpečně zahrozili, nicméně v 64. minutě Korcovu hlavičku po centru z pravé strany pohotově lapil Fiška a o dvě minuty později se poděbradský brankář nenechal překvapit ani Kořínkovým zakončením zpoza pokutového území. Tlak Rejšic však nakonec neměl dlouhého trvání a v závěrečné dvacetiminutovce se dění na hrací ploše znovu vyrovnalo, přičemž si na rozhodující střelecký zásah mohla dělat zálusk obě mužstva. V 70. minutě k němu měla nejprve blíže Bohemia, když Uherovu přihrávku za obranu Nykodým pohotově přetavil v centr na osamoceného Kalinu, ale ten z nadějné pozice pálil pouze vedle soupeřovi brány a svůj tým tak poprvé v utkání do vedení nenasměroval. A to pak poděbradskému celku nepřinesli ani centr Králíka ze standardní situace zahrávané v 78. minutě, který v pádu jen těsně vedle pravé tyče domácí brány nasměroval Pinkas a o dvě minuty později se ani nadvakrát nedokázal prosadit znovu Kalina, jehož snažení úspěšně zhatil obětavě bránící Pečínka. Úspěšněji si však na druhé straně nevedli ani domácí, když v 82. minutě nejprve Kořínkovu střelu zblokoval Havránek a následná dorážka z kopačky Sabola skončila jen těsně vedle pravé tyče poděbradské brány. A v 84. minutě svou druhou branku v utkání nepřidal ani Nykodým, na jehož kopačku domácí odvrátili Havránkův rohový kop, ale poděbradský středopolař svůj technický pokus nedokázal přesněji umístit a Štipl jej tak bez větších problémů zlikvidoval. I nastavení druhého dějství pak ještě nabídlo po jedné zajímavé střelecké příležitosti na obou stranách, když to v 91. minutě nejprve po rozehrávce přímého kopu Kalinou zkoušel zajímavým dalekonosným pokusem Králík, ovšem brankář Štipl jeho nepříjemnou střelu zdálky dokázal zkrotit ve své náruči. A o minutu později pak střelecké rozuzlení nepřinesl na druhé straně ani hlavičkový pokus Kučery po dalším ze Sabolových centrů, který Fiška konečky prstů dokázal vytěsnit na břevno a jeho spoluhráči pak odklidili míč do bezpeční před nebezpečně dotírajícím Vránou. Utkání tak nakonec svého vítěze nepoznalo a po remíze 2:2 zůstalo beze změny i průběžné postavení obou celků v tabulce I.A třídy.

„Zápas, který jsme měli vyhrát 5:1, skončil 2:2. Co my dostaneme za góly… To je skoro do Silvestra. A co naopak nedáme, je trestuhodné. Když to vezmu z pohledu diváka, super fotbal. Hosté mají běhavý mančaft. Gólovky ale neměli, protože jsme i slušně bránili. V 92. minutě z poslední standardky jsme ještě trefili břevno, od kterého se to odrazí dolů a ven. Ani štěstí se k nám nepřiklání. Asi ho urážíme. Stále více se noříme do sestupu. Samozřejmě by se svět nezbořil, ale byla by škoda s takovým mančaftem, jaký jsme na jaře dali dohromady, zahučet do B-třídy, která má diametrálně nižší kvalitu. Na jaře jsme sice prohráli jednou, ale čtyřikrát remizovali a po bodu to naskakuje strašně pomalu. K záchraně potřebujeme vyhrávat a nekoukat proti komu. Teď máme druhý Hlízov, ale jak říkám - nemůžeme si vybírat,“ zhodnotil utkání trenér Rejšic Luděk Kokoška.

„Zasloužená remíza. Domácí na jarní sezonu mužstvo výrazně posílili, mají zkušené hráče a nebylo pro nás jednoduché se proti nim prosazovat,“ uznal hrající trenér Bohemie Poděbrady Tomáš Kubánek. „Do zápasu jsme vstoupili dobře a domácím míč moc nepůjčovali. Postupně jsme ale více a více kazili. Soupeř nás ale celý první poločas trápil z brejkových situací a dvě z nich využil. Po změně stran už byl zápas vyrovnanější, my jsme po chybě obránce domácích vyrovnali a poté se hra přelévala z jedné strany na druhou, rozhodnout mohly obě strany. V poslední minutě nás zachránil brankář Fiška, když hlavičku po rohu vytáhl na břevno,“ popsal důležité momenty utkání Kubánek. „Bodu z venku si vážíme, trápí nás v poslední době zdravotní problémy. Teď nám chyběli zranění Martínek a Schulz, dále Novák nemohl hrát za červenou kartu a se zraněním nastoupili Hněvsa a Herzán. Přesto jsme schopni poskládat silný tým,“ dodal kouč poděbradské Bohemie.

Autoři komentářů trenérů k utkání: Luboš Kurzweil/Boleslavský deník, Vladimír Malinovský/Nymburský deník