Rezervě Bohemie body nezajistily ani dva penaltové úspěchy

Napsal(a)  Zveřejněno: 20. 06. 2022

Předhradí - Hráči rezervy poděbradské Bohemie zřejmě s neskrývanou úlevou uvítali konec uplynulé sezóny Postřižinského přeboru. V posledních kolech totiž kráčeli od neúspěchu k neúspěchu a ani v přímém souboji o sedmou příčku se z výsledkové mizérie nedokázali vymanit.

TJ Předhradí - FK Bohemia Poděbrady B 3:2 (2:1)

Branky: 20. Hlavatý, 28. Kyncl, 58. vlastní Čermák - 24. Martínek (z PK), 90. Řehák

Předhradí: Kimmel - Kasal, Trumpus, Mathé, Svoboda - Souček (46. Horák J.), Malý (C) (66. Matějka M.), Rosenheim (80. Matějka O.), Hlavatý - Horák P. (57. Holoubek), Kyncl

FKBP B: Málek - Buldra, Řehák, Čermák, Schulz - Zumas, Rulc (C), Kubánek, Archalous (78. Kopecký) - Charvát (66. Fiška), Martínek

Na půdě Předhradí, které mělo na poděbradský celek před vzájemným střetnutím náskok tří bodů, se však hráči rezervy Bohemie neprezentovali vůbec špatným výkonem. Osu lázeňského celku totiž vyztužilo několik členů A mužstva a od úvodních minut tak předváděli snahu o rychlou kombinaci. Ani výrazněji zkušenější domácí však nehodlali zůstat pozadu a svým důrazem se svému soupeři dokázali do značné míry vyrovnat a eliminovat tak jeho nejsilnější zbraně. A byli to právě hráči Přehradí, kdo si jako první v utkání mohl také činit zálusk na gólový úspěch, když Hlavatý v 5. minutě napřáhl k překvapivé dalekonosné střele a poděbradský brankář se za jeho parádní ránou pouze ohlédl, ale ta nakonec rozezvučela pouze horní tyč a v síti tak neskončila. Nedlouho poté se prvním hbitým únikem prezentovali také hráči rezervy Bohemie, když se za obranou soupeře ocitl Charvát, ale ten svou kličkou nedokázal obelstít brankáře Kimmela a ani on tak první šanci svého celku v utkání proměnit nedokázal. V podobných příležitostech si pak úspěšněji nevedli ani Archalous a Martínek, kteří se rovněž zdráhali zvolit možnost přímého zakončení a kličkou domácímu brankáři se vyhnali z ideálního střeleckého úhlu, čímž se de facto sami připravili o nadějnou možnost k prolomení bezbrankového výsledku. S ním na druhé straně ve slibné příležitost nepohl ani Souček, který se po Kynclově přetaženém centru ocitl na moment osamocen na hranici malého vápna, ale poděbradský brankář dokázal domácímu záložníkovi pohotově zmenšit prostor pro zakončení a jeho pokus úspěšně zblokoval. Nakonec to však byli přece jenom hráči domácího Předhradí, kdo se v utkání dočkal vstřeleného gólu jako první, když ve 20. minutě Rulc nezpracoval ideálním způsobem Málkův výhoz, následný souboj Čermáka s Horákem posoudil rozhodčí jako nedovolený a přisoudil tak domácím možnost přímého kopu. Ten Hlavatý technickým obstřelem zdi nasměroval přesně k bližší tyči soupeřovi brány a její strážce v poděbradském dresu se za pokusem středopolaře Předhradí znovu pouze ohlédl. Vedení však domácím vydrželo pouhé čtyři minuty, když si to rychlým náběhem za obranu soupeře namířil Martínek a jeho další kličku tentokrát brankář Kimmel zastavil jen za cenu nedovoleného zákroku. K exekuci nařízeného pokutového kopu se navzdory nepsanému fotbalovému pravidlu postavil sám faulovaný forvard Bohemie a nedal domácímu brankáři pražádnou šanci. Ani znovunastolený nerozhodný stav však nezavládl na výrazněji delší dobu, když domácí ve 28. minutě po dalším nedovoleném zákroku Čermáka rozehráli standardní situaci na zcela volného Kasala a ten svým přesným centrem nalezl hlavu nabíhajícího Kyncla, jenž neomylně nasměroval míč ke vzdálenější tyči poděbradské brány. Ani druhá obdržená branka však rezervu Bohemie nezvyklala v jejím herním pojetí a ta se tak trpělivou kombinací znovu drala za kýženým vyrovnáním. To jí mohl přinést nejprve Zumas, ale poděbradský záložník svou křižnou střelu nedokázal vměsnat do prostoru mezi třemi tyčemi a bránu soupeře minul. Ještě blíže vyrovnávací brance byl v samotném závěru úvodního dějství po Zumasově obloučku za obranu Schulz, který bez zbytečného otálení napálil míč směrem na domácí bránu a Kimmel se za jeho pokusem natahoval marně, ale do dráhy střeleckého pokusu ofenzivně laděného obránce rezervy Bohemie se tentokrát postavila pravá tyč domácí svatyně a po následném odrazu pak míč pouze okopíroval linii brankové čáry, ale napřekročil ji.

Ve druhém poločase se očekávalo pokračování poděbradského dobývání domácí defenzivy, ale to už bylo do značné míry otupeno narůstající únavou způsobenou panujícím horkem. Přesto se po deseti minutách hry prohnal po pravé straně Martínek a přesnou přihrávkou přichystal možnost zakončení z takřka ideální střelecké pozice svému souputníkovi z útoku, ale Charvát nedokázal ve vyložené příležitosti zachovat chladnou hlavou a svou slabší pravou nohu míč nasměroval pouze do rukavic brankáře Kimmela. Ani ofenzivní snažení domácího celku dlouhé minuty nevyplynulo do nějaké výraznější gólové příležitosti a zůstalo tak pouze u dalšího pokusu Hlavatého o překvapení poděbradského brankáře, ale jeho dalekonosný technický obstřel tentokrát neměl větší šance na úspěch. V 58. minutě však Čermák při snaze o přihrávku brankáři neudělil míči potřebnou razanci, čehož využil Kyncl a nezištně připravil možnost zakončení do takřka odkryté brány Rosenheimovi, ale na brankové čáře stál připravený Řehák a špatně umístěnou střelu domácího záložníka dokázal vykopnout. Celá situace tím však ke smůle poděbradského celku neskončila, domácí kapitán přihrávkou okamžitě přenesl hru na pravou stranu, kde se k centru dostal Horák a míč si při následném souboji s Rosenheimem nasměroval nešťastně do vlastní sítě Čermák. Hráči poděbradského celku se pak s vědomím dvoubrankové ztráty pokoušeli ještě přidat na obrátkách, ale v přemíře snahy často volili až příliš individualistická řešení, která jim kýžený úspěch nepřinášela. Nadějnější příležitost ke korekci skóre si tak po delší odmlce připsal až Zumas, který se dostal za záda domácí obrany, ale v nadějné střelecké pozici si ani tentokrát nepočínal s patřičnou přesností a pálil pouze do boční sítě soupeřovi brány. Na druhé straně mohl potrestat další zaváhání defenzivy rezervy Bohemie Kyncl, který se snažil pohotově přelobovat vysoko postaveného Málka, ale svůj pokus nasměroval o několik decimetrů nad břevno poděbradské brány a nedokázal tak prozatím definitivně rozhodnout o osudu utkání. Pět minut před koncem pak mohl ještě vykřesat jiskřičku naděje pro rezervu Bohemie Martínek, když Buldra dostal dostatek prostoru ke svému postupu po pravé straně a poděbradskému forvardovi naservíroval přesnou přihrávku do předbrankového prostoru. Zakončení se však doposud jedinému úspěšnému střelci Bohemie v utkání trestuhodným způsobem nevydařilo a míč z jeho kopačky zamířil pouze do náruče domácího brankáře. Poděbradský celek i přesto bojoval do posledních vteřin a v závěrečné minutě utkání si Martínek v pokutovém území soupeře vymohl ještě jeden nedovolený zákrok, po kterém se kopal druhý pokutový kop. K němu se bez jakýchkoliv záznaků pochybností postavil opět sám faulovaný, což se ukázalo i tentokrát jako správná volba, ačkoliv napodruhé zvolil Cruyffovsko-Messiovské pojetí penaltového exekuce a překvapivou rozehrávkou tak přenechal radost z gólového úspěchu Řehákovi. To však bylo to poslední, co utkání divákům nabídlo a po vítězství v poměru 3:2 tak sezónu uspokojivějším způsobem zakončilo domácí Předhradí.

„Na závěr sezony jsme konečně potěšili naše fanoušky a doma vyhráli. Hrál se poměrně otevřený fotbal, šance byly na obou stranách. Šli jsme do vedení po brance Hlavatého z přímého volného kopu, hosté pak vyrovnali z penalty. Do poločasu se po perfektním centru Kasala trefil hlavičkou Kyncl. Ve druhé půli dotlačil míč do sítě Rosenheim a vedli jsme o dvě branky, hosté pak už jen snížili druhým gólem z penalty. Hrálo se v obrovském vedru, ale myslím, že i tak byl k vidění zajímavý zápas. Děkujeme našim fanouškům za podporu v celé sezoně, chodili neustále ve velkém počtu. Celkově jsme se sezonou velmi spokojeni, šesté místo bereme jako úspěch,“ řekl nadšeně Jan Malý, hráč Předhradí.

„Poslední utkání na půdě Předhradí už bylo hodně ovlivněno úmornými teplotami a vlastně i tím, že nebylo pořádně o co hrát. Přesto si myslím, že se bylo na co koukat a zejména v prvním poločase jsme se prezentovali atraktivní kombinační hrou, díky které jsme si vypracovali řadu šancí. Snad pětkrát jsme šli do samostatného úniku, ale naše produktivita v zakončení byla prachbídná. Na úvodní branku domácích z přímého kopu jsme ještě dokázali rychle odpovědět, když z pokutového kopu vyrovnal sám faulovaný Martínek, ale o chvíli později jsme si nepohlídali rozehrávku standardní situace soupeře a po následném centru vrátil Předhradí vedení Kyncl. V závěru první půle mohl po pohledné akci opět vyrovnat Schulz, ale trefil jenom tyč a srovnal tak pouze poměr zásahů brankových konstrukcí. Ve druhém poločase to už z naší strany nebylo to pravé ořechové a vyjma promarněné šance Charváta jsme na vyrovnání příliš pomýšlet nemohli. Utkání pak rozhodla vlastní branka Čermáka, což bylo vcelku symbolické, protože celé jaro byl z naší strany jeden velký vlastní gól a v konečném účtování můžeme být vděční za to, že se nám vyhnuly sestupové starosti. Závěrečné snížení z dalšího pokutového kopu už z pohledu celkového výsledku nic neřešilo,“ završil hodnocení zápasu gólman Poděbrad Jakub Málek.

Autorka komentářů k utkání: Markéta Stiborová