Rezerva se na úvod jara trápila v zakončení

Napsal(a)  Zveřejněno: 25. 03. 2019
Rezerva se na úvod jara trápila v zakončení Markéta Stiborová

Poděbrady - Rezerva poděbradské Bohemie si patrně představovala lepší vstup do jarní části soutěže, než jakým se stala bezbranková remíza s celkem Hrubého Jeseníku.

FK Bohemia Poděbrady B - TJ Hrubý Jeseník 0:0

ČK: 80. Procházka

FKBP B: Málek (C) - Bareš, Voříšek, Čermák, Řehák (60. Kubánek) - Buldra (68. Souček), Brtna, Lacina, Stibor - Archalous, Šendera

Hrubý Jeseník: Pulda - Pivec (C), Stránský, Šnajdr, Hurych - Pulda, Procházka, Riesz, Sabol (77. Krištof)  - Zdobinský, Ott

 

Úvod prvního dějství příliš zajímavého nepřinesl. Domácí celek se zcela zjevně herně hledal a nebezpečněji z jeho strany působili snad pouze rohové kopy v podání Brtny, ani ty však k přímému ohrožení Puldovi brány nevedly. Hosté se naproti tomu prezentovali výrazně přímočařejším výkonem, ale jejich zakončení převážně ze střední vzdálenosti, snad až s jedinou výjimkou, mířila výrazně mimo prostor vymezený třemi tyčemi domácí svatyně. S přibývajícími minutami domácí začali postupně přebírat herní iniciativu a na polovině soupeře trávili stále více času, proti důraznému soupeři se však do zakončení prosazovali nadále jen stěží. Hosté tak poděbradským hráčům museli první vyloženou příležitost prakticky sami naservírovat jako na stříbrném podnose, když brankář Pulda nezkrotil v blízkosti své brány poskakující míč a ten se odrazil k nohám Buldry, ani on a následně ani jeho spoluhráči však míč za brankovou čáru v nastalé mele dotlačit nedokázali. O několik minut později mířil povedený pas z kopačky Brtny na volného Šenderu a ten se snažil bez přípravy zakončovat v tváří v tvář brankáři Puldovi. Míč však v dobré pozici nejprve promáchl, aby jej poté v nouzi ještě stihl drobně popostrčit podél padajícího brankáře Hrubého Jeseníku, ale k volného míči se dříve dostali defenzivní hráči soupeře a v následném závaru tak míč dokázali odvrátit do bezpečí. Další střelecké pokusy domácích hráčů, ať se již jednalo o zakončení ze střední vzdálenosti v podání Archalouse, či Laciny, nebo o Brtnův přímý kop, již postrádali potřebnou razanci, potažmo přesnost a Puldovi v bráně Hrubého Jeseníku tak příliš starostí nepřibylo. Hosté se naproti tomu začali stále výrazněji spoléhat na rychlé kontry, s nimiž si však domácí defenziva, leč někdy s vypětím všech sil a zákroky v hodině dvanácté, dokázala poradit. Největší příležitostí Hrubého Jeseníku se tak až zhruba pět minut před koncem prvního dějství stal přímý kop po taktickém faulu Laciny, ten však Zdobinský nasměroval pouze nad břevno poděbradské brány a do šaten tak oba celky odcházely bez obdržené branky.

Ve druhém poločase domácí Bohemie ještě více přitlačila na pilu, ve finální fázi jejich ofenzivních akcí však jejím hráčům chyběla potřebná rozvaha a klid, a ti se tak často sami svou zbrklostí o zajímavou příležitost připravili. I přesto však domácí zaznamenali několik vyložených brankových příležitostí, jež nicméně zůstaly až trestuhodně nevyužity. V první z nich se ocitl Archalous, kterého uvolnil zpětnou přihrávkou na hranici malého vápna Šendera, poděbradský útočník si však míč složitě chystal k zakončení silnější levou nohou a svou střelou následně napálil pouze na brankové čáře stojícího hráče soupeře. Hosté mohli domácí celek zaskočit zhruba po hodině hry, když domácí defenziva nedokázala dobře zareagovat na centr do pokutového území ze standardní situace. Ott si však s nabídnutou příležitostí nedokázal poradit a míč poslal jen vysoko nad bránu Bohemie. V závěrečné půlhodině utkání se domácí hráči ještě vehementněji tlačili směrem kupředu, ale často se při svém až živelném snažení dopouštěli laciných ztrát, ze kterých rezultovali pokusy soupeře o další rychlé protiútoky. Ty poděbradští hráči nejednou hasili na poslední chvíli jen za cenu taktických faulů a žlutý kartonek hlavního arbitra tak byl v nebývalé pernamenci. Celkově v tomto úseku utkání rozdal rozhodčí Volf úctyhodných, ale zcela zasloužených osm žlutých karet. V 71. minutě pak přišla další vyložená příležitost domácího celku k prolomení bezbrankového stavu, když si míč na hranici pokutového území převzal Šendera a následně obešel i vyběhnuvšího Puldu. Namísto okamžitého zakončení do víceméně odkryté brány si však míč snažil připravit přehodit na svou jistější pravou nohu a jeho následné zakončení hosté znovu stihli na brankové čáře zastavit. A právě útočník Bohemie byl jedním z aktérů i další z důležitých situací utkání, když v 80. minutě brzdil taktickým faulem jeden z dalších pokusů soupeře o rychlý protiútok. Procházka však pro jeho počínání neměl pochopení a v přerušené hře jej na oplátku poslal nevybíravím způsobem k zemi, za což po zásluze viděl červenou kartu. Ani závěrečnou přesilovku však nakonec domácí celek nedokázal proměnit ve vítězný zásah. Minimálně dvě zajímavé příležitosti si však vypracovat ještě dokázal. Nejprve se o zakončení snažil Archalous, který si míč navedl ke střele z hranice pokutového území, ale jeho křižný pokus bránu soupeře minul. V 89. minutě pak poděbradský forvard vybojoval po faulu Zdobinského pro domácí ještě jednu příležitost v podobě přímého kopu v zajímavé distanci od pokutového území soupeře. K jeho exekuci se postavil střídající Kubánek a míč technicky kroutil k tyči soupeřovi brány, Pulda však směr jeho zakončení vystihl a míč dokázal nadvakrát zkrotit. Na bezbrankovém stavu utkání se tak ani ve druhém dějství již nic nezměnilo a hosté z Hrubého Jeseníku si tak z lázeňského města odváží cenný bod.

„Po celý zápas jsme sice měli optickou převahu, ovšem velmi těžko jsme se dostávali do šancí. První půli jsme měli snad jen jednu, tu ale na čáře hosté ubránili. Ve druhé už jsme náznaků šancí měli více, ale naším nekvalitním řešením jsme z nich nic nevytěžili. Bylo to jen o tom, kdy dáme první branku, hosté si nevytvořili kromě jedné standardky vůbec nic,“ rozebral utkání hráč domácí Bohemie Tomáš Kubánek. „Zápas nám nevyšel herně ani výsledkově. Na můj vkus jsme si na domácím hřišti vytvořili strašně málo šancí, proto jsme nevyhráli,“ shrnul první jarní zápas Kubánek.

„Domácí byli více na míči, hráli běhavý fotbal. Je to pro nás dobrý bod, odbránili jsme poctivě celé utkání. Domácí ani tolik šancí neměli, byl to více méně zápas bez šancí na obou stranách. Rozhodčí rozdal i hodně žlutých karet, my pak obdrželi i jednu červenou,“ okomentoval trenér Hrubého Jeseníku Dalibor Javůrek.

Autoři komentářů: Markéta Stiborová, Petr Stibor

Číst 903 krát Naposledy změněno 26. 03. 2019

Partneři klubu

gt

www.dotacni-servis.cz

dotace - výběrová řízení - poradenství

vpk

 Podebrady

www.mesto-podebrady.cz

 

polabska

www.polabska-stavebni.cz

Fiala web
www.fialamilovice.cz
logo trafco logo trafco

Z Youtube kanálu

Rychlý kontakt

+420

FK Bohemia Poděbrady z.s.

Na Hrázi 211

290 01 Poděbrady​               

 

IČ: 22903712

Bankovní spojení: ČS a.s.

č.ú.: 2664784329/0800