Rezerva otočila utkání s Všejany a slaví druhé venkovní vítězství

Napsal(a)  Zveřejněno: 21. 05. 2023
Rezerva otočila utkání s Všejany a slaví druhé venkovní vítězství Markéta Stiborová

Všejany - Utkání rezervy poděbradské Bohemie na půdě Všejan v sobě nesl náboj přímého souboje o pátou příčku tabulky. Domácí do něj navíc vstupovali se sérií čtyř vítězství, kterou rozhodně hodlali prodloužit i proti celku, který sice čněl v tabulce těsně nad nimi, ale na venkovních hřištích se mu tradičně příliš nedaří.

TJ Sokol Všejany - FK Bohemia Poděbrady B 2:3 (2:1)

Branky: 2. Miškovský, 4. Novák - 34. Křivský, 78. Zumas O., 83. Soukup

Všejany: Doubek - Hofírek (C), Putorník, Budínský, Hanuš - Říha J. (46. Jon), Miškovský, Říha J. (78. Nastoupil), Sameš (74. Krupička) - Novák, Bouška (58. Černov)

FKBP B: Fiška - Roskovec, Řehák (C), Poděbradský, Paďour (39. Málek) - Coufal (72. Zumas S.), Soukup, Šifta, Zumas O. - Archalous, Křivský

Poděbradský celek do utkání nastupoval v poměrně okleštěné sestavě a u většiny jeho členů i s dopoledním utkáním v nohou. A ba co hůř, než se stihl na hřišti rozkoukat, již čelil i handicapu v podobě gólového manka, a to rovnou dvoubrankového, když se už ve 2. minutě parádní střelou bez přípravy z hranice šestnáctky, jež zapadla nechytatelně do levého horního růžku poděbradské brány, prosadil Miškovský a o dvě minuty později pak rychlý přechod po levé straně hřiště dotáhl po přihrávce před odkrytou bránu do gólového konce Novák. Ani v dalších minutách to navíc nevypadalo na kdovíjaké zmrtvýchvstání rezervy Bohemie, která čelila jednomu pokusu soupeře za druhým. Bouškovu nebezpečnou střelu však pohotovým zákrokem dokázal zlikvidovat Fiška a další z akcí domácích pak neskončily v síti poděbradské brány jen velmi těsně, nebo jen díky včasnému zásahu brankáře hostujícího mužstva, a ztráta poděbradského celku tak i díky tomu dále nenarostla. Po úvodní nepovedené desetiminutovce se však již hráči lázeňského celku přece jenom viditelně zklidnili a naopak se sami tradiční kombinační hrou snažili držet míč na svých kopačkách, čímž v takřka letním počasí mohli pošetřit cenné síly. V již víceméně herně vyrovnané partii tak začaly přicházet také první náznaky příležitostí rezervy Bohemie, byť prozatím bez nebezpečnějšího vyústění, jež by Doubkovi v bráně Všejan způsobilo výraznější potíže. Ta nadešla až v průběhu třetí desetiminutovky utkání, kdy se nejprve ve vyložené příležitosti za obranou soupeře ocitl Křivský, ale ani nadvakrát nedokázal všejanského brankáře překonat a pouze břevno domácí brány pak orazítkovala povedená střela Soukupa. Na gólovou korekci si tak rezerva Bohemie nakonec musela počkat až do 34. minuty, kdy obrana Všejan svou nepřesnou rozehrávkou odevzdala míč aktivně napadajícímu Křivskému a ten již svou druhou slibnou příležitost v utkání proměnil, když brankář Doubek nedokázal zareagovat na jeho střelu pod horní tyč. Závěr úvodní pětačtyřicetiminutovky však znovu patřil domácím a ti se tak hnali za znovunabytím ztraceného dvoubrankového náskoku. Proti technickému obstřelu Říhy ke vzdálenější tyči se však ve 41. minutě vytáhl dalším pohotovým zákrokem Fiška, když konečky prstů vyškrábl míč mimo brankový prostor a při následném rohovém kopu a zásahu Zumase pak rezervě Bohemie pomohla levá tyč její brány, od které se hlavička poděbradského záložníka odrazila do zámezí. Následovaly však i další složité chvilky při rohových kopech domácího celku, které však již hráči Všejan nedokázaly účinněji zužitkovat a když pak na druhé straně hrací plochy z nadějného přímého kopu pálil pouze nad bránu soupeře Zumas, skýtal konečný poločasový výsledek nejtěsnější možnou výhodu domácímu celku.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce se již v herním projevu obou celků začala zračit narůstající únava a tempo hry tak nebylo kdovíjak divácky atraktivní. I přes to bylo k vidění na obou polovinách hřiště několik zajímavých příležitostí k dalšímu posunu ve skóre. Poděbradští hráči se v úvodní čtvrthodině prezentovali hned dvěma podařenými pokusy zpoza pokutového území, ale Doubek byl v obou případech u své levé tyče včas a střely Křivského a Zumase dokázal nadvakrát zlikvidovat. Domácí naproti tomu trpělivě čekali na možnosti rychlých protiútoků a akcí po stranách hřiště, po kterých adresovali nebezpečné centry do pokutového území, ale tam následné závary nakonec k výraznějšímu ohrožení brány rezervy Bohemie nevedly a pojistku domácího náskoku tak nepřinesly. K ní měli hráči Všejan velmi blízko až v 70. minutě, kdy se po přihrávce za obranu zjevil před brankářem Fiškou osamocený Novák, ale z bezprostřední blízkosti poděbradského brankáře překonat nedokázal a jeho následný pokus o dorážku pak obětavým blokem zastavil pro změnu Řehák. Po následném souboji v rohu hřiště, kam Poděbradský pohotově vyvezl vyražený míč a vymodlil si tam odpískání nedovoleného zákroku pak sice poprvé v utkání výraznějším způsobem vzplály emoce, když nejprve Novák v přerušené hře frustrovaně mrštil míč po ležícím obránci rezervy Bohemie, načež se hrající trenér poděbradského celku velmi důrazným způsobem ohradil proti tomuto počínání soupeře, ale hlavní arbitr se svým asistentem na pomezí nastalé situaci učinili rychle přítrž a počínání obou aktérů spravedlivě ocenili žlutým karetním trestem. V dalších minutách pak pokračovala trpělivá kombinace rezervy Bohemie a hledání prostoru k podniknutí úspěšného ofenzivního výpadu, jež by jí přinesl kýžené vyrovnání. A toho se také nakonec dočkala v 78. minutě, když střídající Jon svým nedovoleným zákrokem nejprve nabídl poděbradskému celku možnost přímého kopu v těsné blízkosti pokutového území a následně i tečoval jeho samotnou exekuci v režii Zumase, na což však možná trochu překvapivě brankář Doubek nedokázal zareagovat a míč nad jeho rukama nešťastně zapadl do sítě. Ani to však nebylo z pohledu poděbradského celku v utkání vše, jelikož ze zbytků svých sil dokázal podniknout ještě jeden velmi podařený výpad po levé straně, po kterém střídající z bratrské dvojice Zumasů pohotově přistrčil míč Soukupovi a ten v 83. minutě dalekonosnou ránou, jež zapadla nechytatelně do pravého horního růžku domácí brány, dokonal obrat ve skóre. Ani domácí však nesložili zbraně a ve zbývajících minutách utkání si ještě dokázali vypracovat příležitosti, kterak v utkání zachránit alespoň nerozhodný výsledek. K tomu byli nejblíže dvě minuty před koncem základní hrací doby, kdy se po přesné Miškovského přihrávce za obranu znovu ocitl v souboji tváří v tvář poděbradskému brankáři Novák, ale ani podruhé v průběhu druhého poločasu nedokázal své zakončení spolehlivěji umístit a Fiška tak dalším důležitým zákrokem znovu podržel svůj tým. A když se v závěru tříminutového nastavení z přímého kopu neprosadil ani sám faulovaný Miškovský, který svůj střelecký pokus opřel pouze o bránícího Archlouse, byl tříbodový zisk rezervy Bohemie po senzačním obratu definitivně stvrzen.

„Měli jsme skvělý vstup do zápasu, kdy jsme do 4. minuty vedli 2:0. Další šance jsme nevyužili, udělali jsme chybu v rozehrávce a bylo to 2:1. Ve druhé půli to byl fotbal nahoru - dolů. Potkali jsme se s mančaftem, který byl o generaci mladší, hodně běhavý, ale byl to pohledný fotbal. Bohužel, pak nám v síti skončila tečovaná střela - 2:2. Hosté na konci zápasu strhli výhru na svou stranu a skóre upravili na 2:3. Tento zápas jsme si prohráli sami, šancí jsme měli dostatek,“ podotkl trenér Všejan Jan Truksa.

„Pro nás začalo utkání až pět minut po úvodním hvizdu rozhodčího. Naštěstí jsme prohrávali "pouze" o dvě branky, ale ten rozdíl mohl být větší. Naštěstí jsme se trochu vzpamatovali, a ještě do přestávky nás snížení z kopačky Křivského vrátilo do zápasu. Druhý poločas přinesl z naší strany ještě větší aktivitu a skóre se otočilo v náš prospěch. V posledních minutách nás podržel brankář Fiška. Po dopoledních zápasech dorostu i áčka byl pro nás vstup do zápasu hrozně těžký nejen fyzicky, ale především mentálně. Zážitek z Obory budeme těžko vydýchávat ještě dlouho. A tím nemám namysli prohru, ale okolnosti,“ popsal trenér Bohemie Michal Poděbradský.

Autorka komentářů trenérů k utkání: Markéta Stiborová/Nymburský deník