Rezerva gól nevstřelila a na další bodový zisk musela zapomenout

Napsal(a)  Zveřejněno: 24. 10. 2021
Rezerva gól nevstřelila a na další bodový zisk musela zapomenout Markéta Stiborová

Hrubý Jeseník - Rezerva poděbradské Bohemie se v posledních týdnech nadechla k sérii vysokých výher, ale na půdě předposledního Hrubého Jeseníku prožila střelecký půst a po čase musela opět skousnout hořkost porážky.

TJ Hrubý Jeseník - FK Bohemia Poděbrady B 2:0 (1:0)

Branky: 18. Otta, 87. Ott

ČK: 57. Čermák

Hrubý Jeseník: Pulda L. - Pulda D., Pivec (C), Vokál (87. Kopeš), Kunc - Hliněný, Otta, Šifta (85. Zdobínský), Vrabec (60. Šlambor) - Ott, Procházka

FKBP: Kubík - Archalous (67. Křivský), Čermák, Bělohoubek, Buldra (5. Řehák) - Charvát, Rulc (C), Záhora, Volráb - Kaše (61. Kratochvíl), Fiška

Poděbradský celek musel v utkání s předposledním týmem soutěže nuceně improvizovat se složením základní sestavy, která oproti předchozímu střetnutí s Třebestovicemi doznala hned pět změn a šestá se přidala již po pěti minutách hry, kdy hřiště z důvodu zranění opustil rovněž obránce Buldra. Hráči rezervy Bohemie se navíc jen s obtížemi vyrovnávali s nerovným povrchem hrací plochy v Hrubém Jeseníku a v první půli jim tak výrazně vázla kombinace, kterou tradičně přehrávají své soupeře. Ani domácí se sice neprezentovali kdovíjak fotbalovým výkonen a pouze tak potvrzovali své dosavadní postavení v tabulce, ale v 18. minutě dokázali využít zaváhání soupeře a přecejenom tak lépe nakročili k vítězství. To když si poděbradská defenziva nepočínala dostatečně důrazně při autovém vhazování domácího celku a po šťastném odrazu se míč v pokutovém dostal k Ottovi, který jej uklidil za Kubíkova záda. Rezerva Bohemie měla naproti tomu v průběhu prvního dějství k vyrovnání nejblíže při sporném zákroku domácího obránce na pronikajícího Volrába uvnitř pokutového území, ale píšťalka hlavního arbitra zůstala němá a Hrubý Jeseník tak nakonec své těsné vedení uhájil.

Ve druhém dějství poděbradští hráči zpřesnili svou kombinaci a svého soupeře dokázali dostat pod tlak, ale při finálním řešení svých ofenzivních akcí se tradičně trápili a po vyrovnání sahali marně. V 57. minutě navíc naděje poděbradského celku na bodový zisk dostaly další výraznou trhlinu, když sudí sezdal zákrok Čermáka na Procházku před vlastním pokutovým územím natolik závažným, že za něj obránci rezervy Bohemie udělil bez předchozího napomenutí červenou kartu a domácí tak měli rázem výhodu jednoho muže v poli. Ani to však ofenzivní snažení rezervy Bohemie nedokázalo utlumit a ti se tak dále hnali za kýženým vyrovnáním, ale i v dalších minutách dopláceli na mizernou produktivitu v zakončení a Puldu v bráně Hrubého Jeseníku za celých devadesát minut nedokázali překonat. A když tři minuty před koncem základní hrací doby domácí odskočili do dvoubrankového vedení poté, co si na dlouhý pas za obranu naběhl Ott a tváří v tvář Kubíkovi nezaváhal, bylo o majiteli tří bodů z tohoto utkání definitivně rozhodnuto.

„Z utkání jsem měl trošku obavu, protože jsme měli problém se sestavou a přijel k nám mladý a technicky dobře vybavený soupeř. Začátek jsme ale měli dobrý a prvních třicet minut jsme hráli na jednu branku. Otevřeli jsme skóre a ujali se vedení 1:0. Poté hosté hru zlepšili a myslím, že byli i lepší. Rozhodlo ale vyloučení a naše následná pojistka na 2:0. Takže spokojenost a tři body zůstávají doma,“ řekl nadšeně Pavel Stránský z Hrubého Jeseníku.

„K utkání jsme nastoupili v hodně improvizované sestavě a na těžkém terénu nám celkem vázla kombinace. V prvním poločase jsme si tak příliš šancí vypracovat nedokázali, zatímco soupeř nás potrestal po nedůrazu při bránění autového vhazování a vedl 1:0. Ve druhé půli jsme sice začali lépe kombinovat a dostávali se častěji do nadějnějších příležitostí, ale bohužel se nám je nedařilo dotáhnout do úspěšnějšího konce. V 57. minutě jsme navíc po červené kartě Čermáka šli do deseti a situaci jsme tak měli ještě složitější. Navzdory tomu jsme dokázali být i nadále aktivní a vypracovali si další šance na vyrovnání, ale žádnou z nich jsme neproměnili. V závěru utkání pak domácí po dlouhém nákopu za obranu udeřili podruhé a bylo definitivně po našich nadějích na bodový zisk,“ zakončil hodnocení utkání kapitán poděbradské rezervy David Rulc.

Autorka komentářů k utkání: Markéta Stiborová