Rezerva Bohemie uštědřila Tatcům devítibrankový debakl

Napsal(a)  Zveřejněno: 30. 04. 2023
Rezerva Bohemie uštědřila Tatcům devítibrankový debakl Markéta Stiborová

Poděbrady - Rezerva poděbradské Bohemie v rámci 22. kola Postřižinského přeboru přivítala na svém hřišti Tatce a svému soupeři měla rozhodně co oplácet. Na podzim od něj totiž po výsledku 6:1 vyfasovala doposud nejvyšší porážku v této sezóně, jarní pokračování však nabídlo diametrálně odlišnou podívanou.

FK Bohemia Poděbrady B - TJ Sokol Tatce 9:0 (3:0)

Branky: 6. a 54. Schulz, 29. Křivský, 44. a 86. Havránek (1. z PK), 56. Coufal, 71. Fiška, 74. Soukup, 85. Archalous

FKBP B: Málek - Lochman (46. Roskovec), Řehák (C), Havránek, Kupec - Coufal (65. Paďour), Soukup, Králík (46. Kalina), Schulz - Archalous, Křivský (65. Fiška)

Tatce: Fiala R. - Festa (46. Křovák), Kašpar, Borovan, Petrásek - Doležal (77. Fiala M.), Březina (C), Grospietsch (46. Zedník), Tomek - Höfer (77. Sládek), Pokorný

Od úvodních minut na hřišti jednoznačným způsobem dominovali hráči domácího celku a svůj podařený vstup do utkání navíc korunovali již po šesti minutách hry poté, co si na Králíkův pas za obranu naběhl Schulz a ačkoliv jeho zakončení nepatřilo mezi nejzdařilejší, skončilo po nepřesvědčivém zákroku brankáře Fialy až v síti hostující brány. O dvě minuty později však mohlo být znenadání vyrovnáno, když poděbradská defenziva na levé straně nezachytila náběh Tomka, jenž následně svým centrem nalezl v pokutovém území přesně nabíhajícího Pokorného, ale střele útočníka Tatců cestu do sítě zatarasil bránící Kupec a uchránil tak svůj tým od hrozícího nebezpečí. Jinak se však ani v dalších minutách obraz hry příliš neměnil, když domácí hráči trpělivě drželi míč svých kopačkách a hledali případné skuliny v početném defenzivním bloku soupeře. Ten ovšem bránil velmi pozorně a snahy poděbradských hráčů tak prozatím nenabízeli kdovíjak ofenzivní podívanou. I přesto však měli druhý gólový zásah hned několikrát na dosah. Ve 20. minutě to byl nejprve Křivský, který si naběhl na přesný oblouček za obranu a z první pálil k bližší tyči, ale Fiala byl tentokrát pozorný a podržel svůj tým. O sedm minut později pak směrem kupředu rychle postupoval Schulz a jen za cenu nedovoleného zákroku jej na hraně šestnáctky zastavil Doležal, ale ani nadějný přímý kop Králíka si cestu mezi tři tyče soupeřovi brány nenalezl a po zásahu vystavěné zdi míč skončil znovu pouze v zámezí. Další gól tak přinesla až 29. minuta, kdy Králík vybídl dalším ze svých pasů za obranu k úniku Křivského a ten již tentokrát přesným obstřelem překonal bezmocného Fialu. A z pohledu poděbradského forvarda nakonec nemuselo zůstat pouze u jediné úspěšné trefy, nicméně v další z podobných příležitostí svou střelu nasměroval pouze do pravé tyče soupeřovi svatyně a vedení svého celku tak již navýšit nedovedl. Ani hosté sice nehodlali rezignovat na své ofenzivní snažení, ale dlouhé minuty se nezmohli na více než další nástřely do předbrankového prostoru z levé strany hřiště, které však poděbradská defenziva dokázala odvrátit a bezprostřední ohrožení své brány tak nedopustila. To tak přinesla až 39. minuta, kdy se po ubráněném rohovém kopu odrazil míč k osamocenému Borovanovi a ten se zpoza šestnáctky nebezpečně opřel do poskakujícího kulatého nesmyslu, ale poděbradského brankáře nedokázal zaskočit a ten tak pokus soupeře bez problémů lapil do svých rukavic. To však byly opravdu pouze letmé epizody v jinak jednoznačném vývoji utkání, které nakonec ve svém prvním dějství zapsalo ještě jednu změnu skóre ve prospěch domácího celku. Ve 44. minutě si totiž na Křivského přihrávku za obranu naběhl Schulz a odvážně si to namířil do pokutového území, kde si jej po následné kličce přidržel Doležal a tento zásah hostujícího hráče nezůstal bez povšimnutí hlavního arbitra, jenž tak neoblomně pokynul směrem ke značce pokutového kopu. K jeho exekuci se postavil Havránek a přestože jeho nepříliš dobře umístěnou střelu dokázal Fiala vystihnout, tak míč nešťastným zásahem srazil pouze k tyči své brány a třetí obdržené brance ve své síti, jež zároveň určila i konečnou podobu poločasového výsledku, tak již nezabránil.

Do druhého poločasu pak sice hosté nastoupili o poznání sebevědoměji a dokázali být poděbradským hráčům vyrovnaným soupeřem, ale ze svého herního obrození vytěžili pouze jednu výraznější příležitost, kterou však dokázal brankář Málek zlikvidovat a navíc by jejich případný úspěch ani nemohl být uznán pro ofsajdové postavení zakončujícího hráče Tatců. V 54. minutě tak domácí svému soupeři opět udělili dokonalou lekci z produktivity, když stejně jako v úvodním dějství dokázali proměnit hned svou první nadějnější příležitost. To když Soukup dokázal při autovém vhazování Tatců chytře předskočit jednoho z hostujících hráčů a následně svou křižnou přihrávkou vybídl k dalšímu gólovému počinu Schulze, jenž byl tentokrát zcela nekompromisní. O dvě minuty později pak navíc na ukazateli skóre již svítil výsledek v poměru 5:0, když si po rychlé obrátce hry na půli hřiště naběhl za obranu soupeře Coufal a přesným lobem nasměroval míč neomylně do sítě Fialovi brány. To již nemohlo být o osudu utkání žádných pochyb, a ačkoliv následně hosté měli po dlouhém nákopu za obranu a zaváhání brankáře Málka další nadějnou příležitost, kterou ovšem promarnili dlouhou kličkou, mohlo skóre dále narůstat zejména ve prospěch juniorky Bohemie. Dvě velké příležitost měl v krátkém sledu na své kopačce nejzkušenější hráč v poděbradském dresu Kalina, ale své schopnosti obávaného střelce nedovedl potvrdit. V 64. minutě totiž nejprve po přihrávce Schulze z levé strany pálil pouze těsně nad horní tyč odkryté brány Tatců a o několik desítek vteřin později se pak mezi tři tyče nevešel ani jeho technický obstřel, jenž rozvlnil pouze boční síť Fialovi svatyně. Šestou branku tak domácí přidali až v 71. minutě a po vzájemné spolupráci se o ni zasloužily nejčerstvější síly poděbradského celku na hrací ploše, když se Paďour úspěšně prosmýkl po pravé straně a zpětnou přihrávkou do předbrankového prostoru nalezl neomylně kopačku Fišky, který z první uklidil míč nekompromisně mimo dosah brankáře Fialy. Utěšený nárůst skóre pak znovu pokračoval za další tři minuty, kdy křižná střela Soukupa propadla pod rukama padajícího brankáře Tatců a počet vstřelených branek tak již definitivně překročil podzimní příděl ze vzájemného střetnutí obou celků. V 77. minutě poté měli hosté ještě jednu nadějnější příležitost, kterak si připsat alespoň čestný střelecký úspěch, když si na pas za obranu na pravé straně hřiště naběhl Höfer a měl před sebou již pouze vysoko postaveného Málka, ale ani tentokrát hráči hostujícího celku nebylo přáno, když jeho nepříliš podařený pokus poděbradský brankář dokázal zlikvidovat a navíc k tomu všemu znamenal i jeho poslední počin v utkání, jelikož si při něm přivodil zranění. S ostatními ofenzivními pokusy hostů si pak již poděbradská defenziva dokázala zkušeně poradit a další ohrožení pátého čistého konta v této sezóně nepřipustila. V závěrečné pětiminutovce utkání poté rezerva Bohemie naopak ještě podtrhla debakl, jež v tomto utkání uchystala svému soupeři. V 85. minutě to byl nejprve Archalous, který těžil z netradičního ofenzivního úniku a přihrávky Řeháka, jenž svému spoluhráči nezištně přichystal pohodlnou pozici ke skórování a ten nabídnutou příležitostí nepohrdl. A o minutu později pak již devátý gólový zářez přidal po rozehrávce rohového kopu a následném prostrčení Schulze Havránek, jenž si míč v pokutovém území navedl k nekompromisní ráně a ta neomylně zapadla do sítě soupeřovi brány. Nakonec nemuselo zůstat ani u jednociferného vyjádření gólových zásahů domácího celku, ale Fiškovi v závěrečných minutách utkání již jeho střela z hranice šestnáctky nesedla podle představ a když se o chvíli později střídající hráč domácího celku neprosadil ani skokem plavmo, jímž se snažil do sítě nasměrovat Roskovcův centr z pravé strany, skončilo utkání již dříve určeným poměrem ve skóre v podobě 9:0.

„V nadsázce by se dalo říct, že jsme soupeři vrátili podzimní porážku i s úroky. S respektem k hostům to však hodnotím tak, že kvalita byla výrazně na naší straně a velké hřiště hrálo také v náš prospěch. Měli to s námi opravdu těžké. Na druhou stranu, my jsme nečekali na to, že něco přijde samo. Byli jsme aktivní, a to až do samotného konce zápasu. Snad jen prvních deset minut druhého poločasu jsme se zapomněli v kabině a nechali soupeři trošku větší prostor, než bych si představoval. U hostů oceňuji, že se nesnížili k žádným zákeřným zákrokům,“ shrnul trenér Bohemie Michal Poděbradský.

Autorka komentáře trenéra k utkání: Markéta Stiborová/Nymburský deník