Krchleby byly na úvod jara nad síly rezervy Bohemie

Napsal(a)  Zveřejněno: 26. 03. 2023
Krchleby byly na úvod jara nad síly rezervy Bohemie Markéta Stiborová

Krchleby - Na úvod podzimní části Postřižinského přeboru rezerva poděbradské Bohemie šokovala zkušené Krchleby těsnou porážku. Pro jarní část však nováček soutěže svůj kádr ještě notně zkvalitnil a další překvapení na svůj úkor již nedovolil.

TJ Sokol Krchleby - FK Bohemia Poděbrady B 4:0 (1:0)

Branky: 7. Nedorost J., 47. Hůlka, 66. a 86. Doležal ml.

Krchleby: Soukup - Pařízek (67. Nedorost M.), Bobek, Flachbart st. (C), Jareš - Kyncl, Kubík (73. Kyselka), Doležal st. (46. Doležal ml.), Mlynka - Kluzáček (46. Hůlka), Nedorost J. (82. Flachbart ml.)

FKBP B: Fiška - Lochman, Řehák (C), Málek, Kupec - Coufal (60. Kubánek), Soukup, Schulz, Zumas O. - Archalous (80. Zumas S.), Buldra (80. Paďour)

Úvod utkání však z pohledu poděbradského celku nevypadal nijak beznadějně. Již během prvních pěti minut si totiž vypracoval dvě slibné střelecké pozice, přičemž především druhý z těchto pokusů v podání Zumase měl velmi nadějnou trajektorii letu, za kterou se brankář Soukup pouze ohlédl, ale nakonec se míč prosmýkl pouze kolem levého horního růžku domácí brány a brzkou změnu skóre tak nepřinesl. To krchlebští hráči byli při jedné ze svých úvodních ofenzivních akcí o poznání úspěšnější, když si v 7. minutě na dlouhý pas za obranu naběhl Nedorost a pohotovým lobem přes vyběhnuvšího Fišku nasměroval míč lehkým odrazem o pravou tyč neomylně do sítě poděbradské brány. Vstřelená branka domácí nabudila a ti tak v dalších minutách začali herně dominovat, v čemž jim nejednou zdatně sekundovali lacinými ztrátami také sami poděbradští hráči, jako tomu bylo například po čtvrthodině hry při váhavé rozehrávce v podání Málka, ale Nedorost tentokrát svůj únik nedokázal dotáhnout do kýženého konce, když ztroskotal na pozorném brankaři Fiškovi. Poděbradský brankář pak svůj tým podržel také po standardní situaci soupeře, kdy centrovaný míč z pravé strany hlavou prodloužil na bránu soupeře Kyncl, ale rychle vytrčená paže strážce hostující svatyně jej vychýlila nad horní tyč. Tlak domácích pak nijak neomdléval ani v dalších minutách, ale defenziva poděbradského celku již přece jenom nastavenému stylu hry začala přivykat a vyloženějších příležitostí tak rozhodně žádným kvapem nepřibývalo. Naopak i mladíci v dresu rezervy Bohemie začali ve hře nacházet ztracené sebevědomí a trpělivou kombinací znovu zaměstnávali pozornost krchlebské obrany. Výsledkem bylo několik zajímavých standardních situací, jejichž exekuce v podání poděbradských hráčů však postrádaly kvalitnější řešení a přímé ohrožení domácí brány tak nepřinesly. A tím deset minut před koncem úvodního dějství neskončilo ani velmi nadějné přečíslení po ubráněném rohovém kopu, které vedl Schulz, ale volba přímého zakončení se ukázala jako lichá, když míč z kopačky poděbradského záložníka zamířil pouze vysoko nad břevno Soukupovi svatyně. I nadále tak byli směrem do ofenzivy o něco nebezpečnější domácí, když si v závěrečné desetiminutovce vypracovali ještě dvě slibné střelecké pozice. Ani oni však své pokusy, které nadešly nejprve po rychlé kombinační akci a o několik minut později z přímého kopu nedokázali vměstnat do prostoru mezi třemi tyčemi a na kýženou gólovou pojistku si tak prozatím museli nechat zajít chuť.

Poločasový výsledek tak dával poděbradského celku stále jistou naději na zvrat, ale ta k jeho smůle vzala za své hned v samotném úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky. Již po několika desítkách vteřin totiž nešikovným zákrokem zastavil nabíhajícího Hůlku Málek, čímž soupeři nabídl možnost přímého kopu v těsné blízkosti šestnáctky a právě sám faulovaný tento nedovolený zákrok potrestal umístěnou střelou ke vzdálenější tyči, na kterou brankář Fiška nedokázal zareagovat. Stoper poděbradského celku se následně svou chybu snažil napravit a po standardních situacích svého mužstva se dvakrát snažil prosadit hlavou, ale jeho první pokus skončil pouze v náruči brankáře Soukupu a při druhém si pro změnu pomohl lehkým přistrčením bránícího Jareše, což neušlo pozornosti hlavního arbitra a ten tak hru přerušil svým hvizdem. Hráči rezervy Bohemie se i za nepříznivého stavu snažili stále prezentovat kombinační hrou a několikrát se díky tomu dostali až na dostřel domácí svatyni, ale ve finální fázi svých akcí pokračovali ve svém dosavadním trápení, když se nedokázali prosadit až do samotného zakončení a brána Krchleb tak zůstávala víceméně neohrožena. Domácí naopak trpělivě čekali na možnosti nebezpečných kontrů, které přicházely po nepřesnostech v kombinaci poděbradského celku a defenziva rezervy Bohemie se tak musela mít neustále na pozoru. Velké nepříjemnosti jí i nadále dělal rychlonohý Nedorost, který také po hodině hry vedl jeden z úniků po levé straně a ačkoliv bylo asistentem na pomezí avizováno jeho postavení za hranou ofsajdové linie, nechal hlavní arbitr ve hře pokračovat a domácí se tak dostali až k možnosti zakončení. Brankář Fiška však byl u pravé tyče své brány pozorný a hrozící nebezpečí dokázal znovu zažehnat. V 66. minutě však domácí dostali po ubráněné standardní situaci soupeře další příležitost k rychlému protiútoku a tentokrát dokonale využili nezkonsolidovanosti defenzivy Bohemie, kdy Nedorost prostrčil míč mezi Řehákem a Kupcem do pokutového území přesně na kopačku Doležala a osamocený hráč Krchleb střelou do protipohybu brankáře Fišky navýšil vedení svého celku již na 3:0. O osudu utkání tak již bylo prakticky rozhodnuto, ale rezerva Bohemie nehodlala ani za tohoto stavu rezignovat. Alespoň jiskřičku naděje se pro ni snažil vykřesat Lochman, který si navedl míč z pravé strany k dalekonosné ráně, ale tentokrát bohužel nedal vzpomenout na svůj počin z utkání s Litolí a jeho pokus pod dohledem brankáře Soukupa prolétl pouze vedle levé tyče soupeřovi brány. Poté však již poděbradským hráčům po náročném víkendovém programu začaly viditelně docházet síly a další šance si navzdory svému snažení vypracovat nedokázali. Domácí měli naopak ještě několik dobrých příležitostí, kterak své vedení navýšit, ale Hůlkovu střelu zpoza šestnáctky dokázal zblokovat do zámezí Málek a po následném rohovém kopu a opakovaném centru do pokutového území v podání Bobka se u vzdálenější tyče nedokázal prosadit ani tísněný Flachbart. A když pak o chvíli později Fiška vyrazil i Doležalův pokus zpoza šestnáctky mířící k pravé tyči jeho brány, už se pomalu zdálo, že další gól již rezerva poděbradské Bohemie neinkasuje. V 86. minutě však po Fiškově rozehrávce neudržel míč Soukup, po jehož ztrátě se směrem kupředu vydal Kyselka a ačkoliv středopolař rezervy Bohemie své zaváhání dokázal téměř napravit, nakonec jej v souboji v pokutovém území hrající trenér domácího celku dokázal i napodruhé přetlačit a následnou přihrávkou vybídl k zakončení Doležala, jenž další střelou do protipohybu poděbradského brankáře znovu uklidil míč nekompromisním způsobem do sítě. To však již byla skutečně definitivní gólová tečka za tímto utkáním, ve kterém domácí celek rezervě Bohemie oplatil podzimní porážku a stáhl její náskok v tabulce na dva body.

„Hostující Bohemia přijela s velmi mladým týmem. My jsme vstoupili do utkání velmi dobře a už v sedmé minutě jsme otevřeli skóre. Pak se hra vyrovnala a hosté měli optickou převahu, naši branku ale nijak neohrozili. Řekl bych, že druhý poločas byl celkem jednoznačný v náš prospěch,“ komentoval hráč týmu Krchleb Jan Bobek.

„Utkali jsme se s velmi zkušeným protivníkem, a na výsledku se to projevilo. Rozhodně se však nehrálo na jednu bránu, jak by se mohlo zdát. Soupeř efektivně trestal naše chyby. Objektivně musím uznat, že až na pár výjimek naše útočné snažení končilo na šestnáctce soupeře a domácí měli zápas pod kontrolou. Na druhou stranu jsme se i za nepříznivého stavu stále pokoušeli o kombinaci a utkání jen nedohrávali, což je pozitivní,“ uvedl trenér poděbradského béčka Michal Poděbradský.

Autorka komentářů k utkání: Markéta Stiborová/Nymburský deník