B mužstvo na Loučeni gól nevstřelilo a body přenechalo domácím

Napsal(a)  Zveřejněno: 23. 04. 2023
B mužstvo na Loučeni gól nevstřelilo a body přenechalo domácím Markéta Stiborová

Loučeň - Pocit z bodového zisku na půdě soupeře zůstává rezervě poděbradské Bohemie poněkud vzácný, v jarní části sezóny dokonce zcela nepoznaný. Po neúspěšných výjezdech na hřiště Krchleb a Křince pro ní totiž bodově úspěšnější nebyla ani cesta na půdu v jarní části se lepšící Loučeně.

FK Loučeň 1893 – FK Bohemia Poděbrady B 2:0 (1:0)

Branky: 61. Plíva, 90. Štěpánek

Loučeň: Sobota - Bašus, Holler, Holub, Sutter - Šulc (25. Löbl), Priščák, Pinkas (62. Mareš), Ekl - Štěpánek (C), Plíva (85. Král)

FKBP B: Fiška (C) - Roskovec, Poděbradský, Svoboda (72. Málek), Lochman - Buldra (66. Barták), Soukup (66. Kobliha), Šifta, Zumas - Křivský, Kupec (57. Paďour)

Utkání hrané po výrazném teplotním skoku směrem vzhůru však divákům nenabízelo kdovíjak zajímavou fotbalovou podívanou. Tempo hry poděbradského celku nedosahovalo obvyklé úrovně, což bylo způsobeno herním vytížením většiny jeho hráčů v dopoledních utkáních dorostu a A-mužstva a ani domácí se v tomto směru neměli v úmyslu ujmout nějaké výraznější iniciativy. Míč tak měli sice častěji na svých kopačkách hráči rezervy Bohemie, ale svou kombinací na nerovném terénu loučeňského hřiště se na dostřel domácí bráně dostávali pouze sporadicky a vážněji tak na gólový počin snad ani pomýšlet nemohli. Hráči Loučeně v úvodu naopak zaujali spíše vyčkávací taktiku a pozorně číhali na případné chyby mladíků v poděbradských barvách, kterých by mohli následně rychle využít. Tato taktika mohla přinést kýžené ovoce v 8. minutě, kdy poděbradská defenziva svým nedůrazem domácím dopřála dostatek prostoru na pravé straně a centrující Šulc nalezl v pokutovém území zcela osamoceného Hollera, ale ten svým razantním zakončením namísto Fiškovi brány ohrozil spíše zahrady přilehlých domů a v první nadějné příležitosti svého týmu tak selhal. To však byla z pohledu střeleckých příležitostí obou mužstev spíše vzácná výjimka a hra se tak povětšinou odvíjela v prostoru mezi oběma šestnáctkami. Na straně poděbradského celku se na první zaznamenáníhodné zakončení čekalo dokonce až do 15. minuty, když se ke střele zpoza pokutového území odhodlal Šifta, ale Sobota s jeho nepříliš razantním pokusem neměl mnoho starostí a bez problémů jej skryl do svých rukavic. Zhruba stejně dlouhý časový úsek jako před prvním střeleckým pokusem, několika slibným náznakům navzdory, pak na rezervu Bohemie čekal i před druhým zakončením, jež by bylo možné zařadit do ranku střeleckých, nicméně Šifta ani tentokrát zpoza šestnáctky nenapřáhl úspěšněji a bezbrankové skóre tak prolomit znovu nedokázal. Z pohledu gólových příležitostí se tak výrazněji vymykal až samotný závěr úvodní pětačtyřicetiminutovky, kdy to ve 43. minutě byli nejprve domácí, kdo se dostal k možnosti reálněji pomýšlet na otevření střeleckého účtu utkání, když se za obranou rezervy Bohemie ocitl Plíva, ale nepříliš dobře umístěnou střelou nedokázal brankáře Fišku překonat a ten tak podržel svůj tým. Hra se následně přenesla na druhou stranu hrací plochy, kde po centru Buldry z pravé strany nejprve od míče Křivského odstavil důrazný Holler, ale v následujícím souboji s Kupcem si již domácí stoper podle hlavního arbitra počínal nedovoleným způsobem a nabídl tak poděbradskému celku zajímavou možnost v podobě přímého kopu. K jeho exekuci se postavil Svoboda a brankář Sobota měl s jeho razantní střelou co dělat, ale žádný z poděbradských hráčů se poté nedokázal probít k možnosti eventuální dorážky a rovněž domácí tak první dějství přežili bez úhony v podobě obdržené branky.

Ani ve druhé pětačtyřicetiminutovce se pak obraz hry příliš nezměnil. Hosté se snažili trpělivě kombinovat, ale s ubývajícími silami to již měli při přechodu kompaktního bloku soupeře stále složitější. Ty navíc poděbradských hráčům začali scházet i v defenzivní činnosti a s tím začalo přibývat i náznaků gólových příležitostí soupeře. V 55. minutě ještě hosté z lázeňského města dokázali odolat, když Štěpánek sice vystihl slabou přihrávku Poděbradského směrem k brankáři Fiškovi, ale z brankové čáry napálil míč pouze do levé tyče poděbradské brány. O sedm minut později však po jednom z přesných pasů za obranu rezervy Bohemie dostal dostatek prostoru Ekl, jenž si míč rychle přichystal k přihrávce do předbrankového prostoru a dvojice Štěpánek-Plíva měla pro změnu trestuhodně mnoho času a prostoru pro nepodařený střelecký pokus i následnou dorážkou, kterou již druhý jmenovaný uklidil míč nekompromisně za Fiškova záda a poslal Loučeň do vedení. Poděbradský celek se sice následně snažil svou hru okysličit čerstvějšími silami z lavičky náhradníků, ale ani v dalších minutách nedokázal nalézt účinnější recept na pozornou defenzivu soupeře a výrazněji ji zaskočit. Křivský to tak dvakrát zkoušel alespoň zpoza pokutového území, ale střelecké pokusy forvardovi rezervy Bohemie nesedly podle jeho představ a kýžené vyrovnání tak nepřinesly. Čtvrt hodiny před koncem utkání se už už přece jenom začínalo zdát, že i domácím docházejí potřebné síly a poděbradským hráčům se tak pomalu začínala otevírat okénka po obou stranách hřiště, ale využít jich bohužel nedokázali a nadějné výpady tak vlastními nepřesnostmi nedokázali dovést do přímého ohrožení domácí brány. To však byla spíše jen kratičká chvilka naděje a závěrečná desetiminutovka se pak spíše již z pohledu hostů proměnila v určitou křeč, ve které nedokázali být takticky si počínajícím hráčům Loučeně výraznější hrozbou. Hra se tak již převážně odehrávala na polovině rezervy Bohemie, z níž se poděbradští hráči vinou vlastních nepřesností dokázali vymanit jen s velkými obtížemi a když už se se jim přece jenom podařilo, míč opět velmi rychle přenechali soupeři. Spíše než k vyrovnání tak utkání spělo ke svému definitivnímu rozhodnutí v podobě druhé vstřelené branky domácího celku, to by však hráči Loučeně museli některou ze svých příležitostí úspěšněji zakončit a zacílit tak do prostoru mezi třemi tyčemi. Konečné rozuzlení tak nabídla až úplně poslední minuta utkání, kdy se hosté při rozehrávce od vlastní brány namísto očekávaného odkopu jali ještě jednou pokusit o kombinační akci, při které však nepřesnou přihrávkou odevzdal míč soupeři Lochman a Štěpánek již další nabídnutou příležitostí nepohrdl, když z hranice šestnáctky umístil míč přesně ke vzdálenější tyči poděbradské brány. Při dvoubrankovém rozdílu ve skóre pak již nebylo nutné dále otálet se závěrečným hvizdem, který tak definitivně stvrdil vítězství domácího celku, a to ve zcela shodném poměru, ve kterém pro změnu rezerva Bohemie opanovala podzimní vzájemné střetnutí obou celků.

„Utkání začalo mírnou převahou hostů, kteří byli častěji na míči. Nám vázla na začátku kombinace, vytvořili jsme si pár příležitostí, kdy největší měl v 15. minutě Holler, který překopl konstrukci brány. Poločas pokračoval podobně, hosté měli balon častěji na kopačkách, ale postupně jsme se zlepšovali. Ve druhé půli jsme otevřeli skóre na 1:0. Nedošlo ani k nějakému tlaku hostů na vyrovnání, spíš naopak, přebírali jsme iniciativu my. Tečku v zápase udělal Štěpánek, který v poslední minutě přidal druhý gól. Myslím, že naši hráči předvedli zodpovědný a bojovný výkon. V tomto utkání zvítězila zkušenost nad mladým týmem z Poděbrad,“ zhodnotil Otakar Ottomanský, trenér Loučeně.

„Celý zápas se odehrál především mezi vápny. V prvním poločase jsme měli i větší držení míče, ale jedinou vážnější příležitost měl soupeř. Po přestávce nám začaly docházet síly, domácí nás však vyloženě nepřehrávali. Hraje se však na góly a ty dával soupeř. První padl po našem nedůrazu ve vlastní šestnáctce. Druhý pak po chybě v poslední minutě utkání. Pro většinu našich kluků to bylo druhé sobotní utkání, někteří nastoupili dokonce ke třetímu. Za přístup je musím pochválit,“ popsal hrající trenér Poděbrad Michal Poděbradský.

Autorka komentářů trenérů k utkání: Markéta Stiborová/Nymburský deník