B mužstvo bere po vlažném domácím výkonu pouze bod

Napsal(a)  Zveřejněno: 28. 05. 2023
B mužstvo bere po vlažném domácím výkonu pouze bod Markéta Stiborová

Poděbrady - Výkony rezervy poděbradské Bohemie v domácím prostředí byly v této sezóně doposud zárukou nadstandardní fotbalové podívané. Přerov nad Labem však rozhodně nepatří mezi oblíbené soupeře poděbradského celku a navzdory závěrečnému oslabení se také stal teprve druhým celkem, který si z lázeňského města dokázal bodový zisk odvézt.

FK Bohemia Poděbrady B - TJ Sokol Přerov nad Labem 1:1 (1:0)

Branky: 15. Schulz (z PK) - 55. Čurda

ČK: 76. Šenkýř

FKBP B: Málek - Řehák (C) (53. Paďour), Suchánek, Pinkas, Lochman (46. Coufal) - Roskovec (60. Fiška), Schulz, Šifta V., Zumas (79. Šifta A.) - Kupec (46. Křivský), Archalous

Přerov n/Labem: Bařina - Martínek, Prokeš (C), Cabrnoch, Čurda - Kratochvíl, Vodička, Šenkýř, Veselý - Plíšek (89. Halbich), Adamec (46. Forejt)

Utkání ve svém úvodu nabízelo spíše oboustranně opatrnou podívanou, kdy si oba celky v teplém počasí nechtěli odčerpat rozhodující část z rezervoáru svých sil a hra se tak poměrně v poklidu odehrávala pouze mezi oběma pokutovými územími. První desetiminutovka tak nenabídla vůbec žádné ohrožení obou z bran a ani první střelecký pokus ve 12. minutě, kdy po standardní situaci Vodičky hlavičkoval Cabrnoch, nakonec započítat mezi střely na bránu možné nebylo, jelikož pod dohledem domácího brankáře skončil jen několik centimetrů nad horní tyčí jeho svatyně. To rezerva Bohemie byla při prvním nadějnějším náznaku příležitosti o poznání efektivnější, když si na Šiftův podaření pas za obranu naběhl Zumas a po následné kličce jej podrazil brankář Bařina, načež nemohlo následovat nic jiného než nařízení pokutového kopu. Toho se při absenci obvyklých exekutorů zhostil Schulz a ačkoliv Bařina vystihl směr jeho střely, nedokázal na míč dosáhnout a rezerva Bohemie tak šla v 15. minutě do vedení. Domácí svým gólovým úspěchem nabyli potřebné sebevědomí, herně začali dominovat a ve 20. minutě mohli také přidat druhou branku, když se po přistrčení Schulze zpoza šestnáctky opřel do míče Archalous, ale jeho podařenou křižnou střelu dokázal Bařina vyškrábnout do bezpečí a odmítl tak navýšení rozdílu ve skóre v neprospěch svého mužstva. To hosté se do nadějnějších příležitostí dostávali pouze sporadicky a zejména pak za pomoci standardních situacích, jako tomu bylo těsně před dovršením úvodní půlhodiny utkání, kdy se domácí defenziva prezentovala velmi laxním přístupem při bránění Vodičkova rohového kopu a umožnila tak soupeři zakončení z velmi nadějné pozice. S ním však zakončující hráč Přerova nad Labem naložil prachbídně a pálil pouze mimo prostor vymezený třemi tyčemi. Optickou herní převahu si tak sice i po zbytek úvodní pětačtyřicetiminutovky udržovali hráči poděbradského celku, ale s jejich reálnými šancemi na navýšení náskoku to nebylo kdovíjaké a když už se do nadějně vyhlížejícího postupu směrem vpřed přece jenom dostlali, promarnili jej nepřesnou finální přihrávkou. Tento osud tak měl například nadějný postup Šifty po Pinkasově pasu, kdy středopolař rezervy Bohemie svou křižnou přihrávkou neúspěšně hledal nabíhajícího Zumase a o chvíli později se obdobně nepřesným způsobem prezentoval také kapitán Řehák, jenž v pokutovém území nedokázal přesněji zasáhnout míč po vysokém nákopu a Bařina tak ani tentokrát nemusel zasahovat. To ve 43. minutě před poděbradským matadorem s kapitánskou páskou na paži čněla ještě o poznání nadějnější příležitost, když se zčistajasna z pozice obránce ocitl v samostatném postupu na přerovského brankáře, ale svou křižnou střelou netradiční poděbradský střelec cíl nakonec těsně minul a ani on tak kýženou gólovou pojistku do konce prvního poločasu svému týmu nepřinesl.

Pokud se však úvodní dějství odehrávalo víceméně v režii rezervy Bohemie, tak úvod toho druhého se nesl ve zcela odlišném duchu a jednoznačným způsobem patřil aktivnějším hostům. Poděbradští hráči jakoby zůstali myšlenkami ještě v kabině a už po několika desítkách vteřin hry si museli zhluboka oddechnout po nebezpečném nástřelu Kratochvíla z pravé strany, na který jen těsně nedosáhl žádný z aktérů utkání a ten tak pouze nikým netečován proskákal pokutovým územím až do zámezí. Ve 49. minutě pak hosté po nepřesném výkopu brankáře Málka podnikli další rychlý protiútok a do Kratochvílovi zpětně přihrávky se tentokrát z hranice šestnáctky opřel Šenkýř, ale ve správný čas na správném místě tentokrát stál Pinkas a míč dokázal zblokovat těsně mimo brankový prostor. Tápání domácího celku však ani poté nebralo konce a víceméně zaslouženého potrestání se dočkalo v 55. minutě, kdy další z řady rohových kopů v podání Vodičky v prostoru u bližší tyče lehkou tečí prodloužil Kratochvíl a Čurda následně dostal v pokutovém území dostatek prostoru, aby zamířil přesně pod horní tyč poděbradské brány a vyrovnal. Domácí v dalších minutách působili notně opařeným dojmem a jen těžko hledali adekvátní odpověď na nastalou změnu ve vývoji utkání. Hosté však naštěstí v dalších minutách již na svůj počáteční tlak nedokázali výraznějším způsobem navázat a další ohrožení pro bránu rezervy Bohemie prakticky nedokázali uchystat. Zůstalo tak pouze u dalekonosného pokusu Plíška, jenž ovšem při příliš nadějí na úspěch neměl a pod kontrolou domácí brankáře skončil pouze nad horní tyčí svatyně domácího celku. Ani s vítěznými ambicemi poděbradského mužstva to však nevypadalo příliš nadějně a snad pouze dalekonosný projektil Pinkase musel Bařinu pálit v rukavicích, ovšem i ten mířil pouze do středu brány a přerovskému brankáři tak jeho zneškodnění příliš vrásek nepřidělalo. Určující se pak pro další vývoj utkání ukázala být 76. minuta, kdy hosté v blízkosti pokutového území soupeře rozehráli autové vhazování a Šenkýř se po následném pokusu o rychlou obrátku a zákroku Zumase poroučel k zemi velmi ochotným dojmem, což neušlo pozornosti hlavního arbitra a ten se tak rozhodl nechat ve hře pokračovat. To však hráč Přerova nad Labem nesl jen s velkou nelibostí a následnými protesty a urážkami si vysloužil zaslouženou odměnu v podobě červené karty, čímž poslal svůj tým do početní nevýhody. Při té se již hosté zatáhli do poměrně hlubokého defenzivního bloku a v něm čekali na útočné pokusy soupeře. Ty však dlouhé minuty neprovázelo jakékoliv nápaditější řešení, jež byl mohlo domácím skýtat naděje na znovunavrácení ztraceného vedení, což celkem symbolicky podtrhlo velmi nepřesné zakončení Zumase ze střední vzdálenosti, jež sotva atakovalo i síť za domácí bránou. O nerozhodném výsledku se tak zdálo být takřka definitivně rozhodnuto, ale v 88. minutě se domácí zásluhou své aktivity a nepřesné malé domů v podání Prokeše přece jenom ještě dočkali jedné velké příležitosti, kterou si tak mohli uzmout tříbodový zisk ve svůj prospěch. To když se po rohovém kopu Schulze míč snesl přesně na hlavu střídajícího Šifty, před kterým již stála pouze poslední překážka v podobě přerovského brankáře, ale právě ta se nakonec ukázala být nepřekonatelnou, když poděbradský mladík nasměroval svůj pokus s milimetrovou přesností pouze do Bařinovi náruče a svou velkou příležitost k rozhodujícímu úderu tak promarnil. Ve zbývajících minutách si pak již hosté nerozhodný výsledek zkušeně pohlídali a stejně jako v minulé sezóně si z Poděbrad odváží cenný bod.

„Neodehráli jsme dobrý zápas. V prvním poločase bylo držení míče jednoznačně na naší straně a zřejmě jsme měli pocit, že máme utkání pod kontrolou. Soupeř však párkrát naznačil, že by mohl zahrozit ze standardních situací. Výsledkem bylo naše jednobrankové vedení. Po přestávce byl náš nástup tragický. Soupeři jsme dovolili vyrovnat, a ten se poté opět stáhl do defenzivy. Hlavičku A. Šifty zastavil brankář na brankové čáře, a to bylo od nás vše. Způsob hry, jakým se soupeř prezentuje, je příšerný. Těžkopádný, silový fotbal, ošklivě pošlapaný Křivský by mohl vyprávět. Na našem velkém hřišti jsme se s tím však měli vypořádat lépe,“ zhodnotil trenér domácího celku Michal Poděbradský.

„Byl to jednoznačně vyrovnaný zápas. Řekl bych, že jsme byli vyrovnaný soupeř pro mladý tým z Poděbrad. Poločas skončil 1:0, kdy domácí proměnili penaltu. Pokutový kop byl určitě správně písknutý, rozhodčí ušetřil našeho gólmana od červené karty. Ve druhém poločase jsme byli lepším týmem. Vyrovnali jsme a měli jsme ještě další šance, které jsme už neproměnili. Za nás trefil vyrovnávací branku Martin Čurda. Chci klukům poděkovat za odmakaný zápas,“ děkoval vedoucí Přerova Pavel Cabrnoch.

Autorka komentářů k utkání: Markéta Stiborová/Nymburský deník