V Luštěnicích se gólové svatomartinské hody nekonaly

Napsal(a)  Zveřejněno: 12. 11. 2023
V Luštěnicích se gólové svatomartinské hody nekonaly Vladimír Malinovský

Luštěnice - V sychravé podzimní derniéře zajížděla poděbradská Bohemia do Luštěnic a na půdě nevyzpytatelného soupeře se kromě zisku dalších důležitých bodů v boji o čelní příčky soutěžní tabulky snažila rovněž odčinit dvě porážky ze vzájemných střetnutí z minulého ročníku. Nelichotivou sérii sice dokázala utnout, když tentokrát soupeři neumožnila skórovat, ovšem sama ze svých příležitostí žádnou branku nevytěžila a musela tak vzít za vděk ziskem jednoho bodu.

TJ Sokol Luštěnice - FK Bohemia Poděbrady 0:0

Luštěnice: Janura - Horák, Hůlka, Grus (C), Lasák - Hrdlička T. (84. Vít), Hrynčuk, Kopřiva, Hlaváček - Fišer (82. Hrdlička R.), Vlasák (60. Pavlíček)

FKBP: Málek - Uher (77. Zumas), Svoboda, Hněvsa (C), Soukup - Kalina (62. Králík), Havránek, Nykodým, Křivský (77. Schulz) - Martínek (77. Vokatý), Novák

 

Poděbradští hráči sice do utkání vstoupili s jistým respektem k nepříliš oblíbenému soupeři, ale i přes to se poměrně brzy začali dostávat do zajímavých příležitostí k ohrožení domácí brány. Už v 6. minutě to byl jako první Kalina, který si dobře naběhl na přesnou přihrávku Nykodýmy za obranou linii Luštěnic, ovšem v pokutovém území si na střelu pravou nohou netroufl a jeho následný pokus o kličku vystihl bránící Grus, jenž mu tak míč vypíchl. To o dvě minuty později se v obdobné situaci ocitl pro změnu Novák a ten již se zakončením příliš neotálel, nicméně poděbradského forvarda tentokrát zradil terén domácí šestnáctky, když se mu míč svezl na vnější nárt a svou střelu tak nasměroval jen mimo prostor vymezený třemi tyčemi. A ve 12. minutě pak Novák po pěkné kombinační akci svého týmu tvrdě pálil pouze do levé tyče luštěnické brány a znovu tak nedokázal korunovat dobrý vstup Bohemie do utkání. Domácí sice v úvodu nebyli pasivnějším celkem, ale na rozdíl od svého soupeře při svém ofenzivním snažení počínali o poznání méně produktivněji a i díky pozorné hře poděbradské defenzivy se tak do gólových příležitostí prakticky nedostávali. Z jejich pohledu tak zůstávalo pouze u několika zakončení zpoza šestnáctky, které ovšem brankový prostor těsně míjely, jako tomu bylo v případě střely z otočky v podání Vlasáka či o několik minut později křižném pokusu Hrdličky. A když už přece jenom mezi tři tyče soupeřovi brány zamířila dalekonosná střela Horáka, dokázal si s ní poděbradský brankář bez větších problémů poradit. Bohemia i nadále hrozila zejména svými rychlými výpady za obrannou linii soupeře, ovšem až v nezvyklé míře jejich snažení začal mařit zdvižený praporek asistenta na pomezí, jenž avizoval ofsajdová postavení adresátů nadějných pasů a příležitostí k otevření střeleckého účtu utkání tak rázem přestalo přibývat i z pohledu poděbradského celku. A když už se Novák ve 24. minutě dostal po Uherově prudkém pasu k možnosti zakončení, tak v nelehké pozici spolu s gólmanem Janurou přeloboval i samotnou luštěnickou bránu a kýženého gólu tak nedosáhl. Tlak Bohemie ve druhé polovině úvodního dějství postupně gradoval a domácí obrana se tak měla co otáčet, ale snažení svého soupeře úspěšně odolávala a přihrávky do nebezpečného předbrankového prostoru dokázala obětavými zákroky odvracet. Poděbradský celek se snažil hrozit i z četných rohových kopů a několikrát míč také nebezpečně poskakoval v prostoru malého vápna před luštěnickou bránu, nicméně ani tyto momenty gólovou radost Bohemii nepřinesly a na ukazateli skóre tak stále svítil bezbrankový stav. A když domácí v závěrečné pětiminutovce nedokázali k úspěšnější zteči poděbradské brány využít ani jedné z mála nepřesností v rozehrávce Bohemie, po níž jen několik decimetrů vedle levé tyče pálil Hrynčuk, odcházela obě mužstva k poločasovému odpočinku za nerozhodného stavu.

Pokud se však úvodní dějství neslo v duchu optické územní převahy hostujícího celku, tak hned samotný úvod toho druhého hrstce přihlížejících diváků nabízel diametrálně odlišný obrázek hry. Domácí totiž výrazně přidali na obrátkách a aktivním napadáním tlačili poděbradskou defenzivu k o poznání četnějšímu množství nepřesností a ztrát. Ta ovšem s vypětím všech sil dokázala náporu svého soupeře vzdorovat a když už se přece jenom po nechtěném odrazu od bránícího Hněvsy ocitl v možnosti k zakončení směrem na poděbradskou bránu Hlaváček, byl ve správný čas na správném místě Soukup a nebezpečný pokus soupeře zblokoval do zámezí. Domácí se stejně jako jejich soupeř v úvodní pětačtyřicetiminutovce snažili hrozit rovněž z rohových kopů, nejednou nebezpečně kroucených do předbrankového prostoru, ovšem i tyto složité chvilky Bohemia zvládla přečkat a snahy soupeře o vstřelení úvodní branky utkání úspěšně hatila. A první gólový počin utkání pak po necelých deseti minutách hry druhého poločasu nepřinesl ani Kopřivův nepříjemný pokus zpoza šestnáctky, který poděbradský brankář sice přes clonící hlouček hráčů viděl až na poslední chvíli, ale nakonec jej dokázal vytěsnit mimo prostor vymezený třemi tyčemi jeho brány. Poté se však již poděbradskému celku začínalo dařit tlak soupeře otupovat a dění se tak přesunulo spíše do prostoru mezi oběma šestnáctkami, kde se odehrával lítý boj o každý míč. I Bohemia si tak znovu nárokovala snahy o prolomení bezbrankového výsledku a v 72. minutě se po jednom z rychlých výpadů Nováka a jeho následné přihrávce do předbrankového prostoru ocitl ve vyložené příležitosti ke skórování Martínek. Poděbradský útočník si ovšem v rozhodující moment nedokázal míč ideálním způsobem zpracovat, vinou čehož umožnil brankáři Janurovi proti slabému popíchnutí zakročit a následný zásah rukou v podání jednoho z luštěnických obránců pak hlavní arbitr neposoudil jako opodstatněný důvod k nařízení pokutového kopu. V závěrečné čtvrthodině utkání ještě snažení obou celků vyeskalovalo v další možnosti k zasazení rozhodujícímu úderu, ovšem ty narážely na maximální obětavost defenzivních řad, které již nehodlaly připustit ztrátu nadějného výsledku. V 86. minutě tak na jedné straně po zpětné přihrávce Nováka obrana Luštěnic zablokovala nebezpečnou střelu Králíka a o několik desítek vteřin později pro změnu na druhé straně hřiště pálil pouze do rukavic připraveného poděbradského brankáře Hrynčuk. Podobným způsobem pak skončily i další ofenzivní snahy obou mužstev a když se v nastavení druhého dějství Bohemia nedokázala prosadit ani po nadějně zahraném rohovém kopu Havránka, skončilo utkání výsledkem, kterým i započalo a obě mužstva si tak rozdělila po jednom bodu.

„Zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním byli aktivnější hosté, vytvořili si několik dobrých příležitostí, ale bez přesného zakončení. Ve druhém se hned od úvodu vše obrátilo. Domácí přebrali iniciativu, nepouštěli hosty před svoji bránu a sami pohrozili několika velmi dobrými příležitostmi, které bohužel nedokázali přesněji zakončit,“ zhodnotil utkání trenér Luštěnic Jakub Pleško.

„Před pěti domácími a deseti našimi diváky a na těžkém terénu jsme vyválčili bod. Máme v sobě rozporuplné pocity, jelikož jednoho bodu z venku si vážíme, na druhou stranu cítíme, že jsme asi mohli získat také tři. Domácí nám zahrozili jen v úvodu druhé půle, kdy nás dvakrát podržel brankář Málek,“ řekl k zápasu hrající trenér Bohemie Poděbrady Tomáš Kubánek. „Obecně se dá říci, že my jsme byli výrazně lepší v první půli, trefili jsme tyč a další dvě nadějné situace neproměnili. Druhý poločas už byl vyrovnanější, v úvodu měli domácí mírný tlak, v závěru jsme naopak mohli rozhodnout my, ale Martínkovu střelu zastavili domácí těsně před brankovou čarou a Novákovu a Králíkovu střelu zblokovali ve skluzu obránci,“ pokračoval kouč Bohemie. „Defenzivně jsme utkání zvládli fantasticky, toho si vážíme, to u nás v posledních letech nebývalo zvykem,“ dodal po posledním zápase roku Kubánek.

Autor komentáře trenéra k utkání: Vladimír Malinovský/Nymburský deník

Číst 81 krát Naposledy změněno 13. 11. 2023

Partneři klubu

gt

www.dotacni-servis.cz

dotace - výběrová řízení - poradenství

vpk

 Podebrady

www.mesto-podebrady.cz

 

polabska

www.polabska-stavebni.cz

Fiala web
www.fialamilovice.cz
logo trafco logo trafco

Z Youtube kanálu

Rychlý kontakt

+420

FK Bohemia Poděbrady z.s.

Na Hrázi 211

290 01 Poděbrady​               

 

IČ: 22903712

Bankovní spojení: ČS a.s.

č.ú.: 2664784329/0800