Bohemii se na půdě soupeřů zatím nedaří

Napsal(a)  Zveřejněno: 05. 09. 2020
Bohemii se na půdě soupeřů zatím nedaří Vladimír Malinovský

Dobrovice - Poděbradská Bohemie cestovala v rámci 3. kola Ondrášovska krajského přeboru na půdu Dobrovice, kde stejně jako před rokem čelila dosud neporaženému celku z čela tabulky. Tentokrát však obranu soupeře nedokázala ani jednou pokořit a všechny body tak zůstaly domácímu mužstvu.

FK Dobrovice - FK Bohemia Poděbrady 2:0 (0:0)

Branky: 67. Miškovský R., 79. Tomíček

Dobrovice: Kocmich - Chaloupka, Hůlka, Zelinka, Klain - Miškovský R., Smetana, Korec (85. Semerád), Kořínek - Tomíček (88. Bartoš), Miškovský D. (C) (82 Kopecký)

FKBP: Kafka - Bodlák, Moudrý, Hněvsa, Voříšek (88. Uher) - Mareš, Bora, Martínek, Knobloch, Novák - Peterka (C)

V úvodní čtvrthodině utkání domácí potvrzovali své kvality a nad svým soupeřem měli mírně navrch. Za svou aktivitu byli také odměněni hned v první minutě utkání, když Tomíček vystihl slabou přihrávku v podání Bory a sám to pohotově zkoušel střelou zpoza pokutového území, ale ke své smůle zasáhl pouze střed brány a rukavice připraveného Kafky. Jinak však v podání obou mužstev dominovaly defenzivní řady a výraznějších gólových příležitostí tak přibývalo spíše poskrovnu. A když už se některé mužstvo přecejenom odhodlalo k zakončení, jednalo se především o střely ze střední vzdálenosti, které ovšem v konečném účtování neměly výraznější naděje na úspěch. Takovou byla i první ofenzivní momentka Bohemie z páté minuty utkání, to když se Knobloch prosmýkl po pravé straně a posunul míč k centru Peterkovi. Jeho pas se po Chaloupkově zasáhu odrazil zpět ke Knoblochovi, ale následná střela poděbradského středopolaře zpoza pokutového území bránu soupeře zcela minula. To v 9. minutě na druhé straně hřiště Miškovského střele scházelo k úspěchu již o poznání méně, poté co domácí dokázali rychle míč vrátit na polovinu soupeře po nepřesném Kafkově výkopu, ale projektil dobrovického forvarda po sklepnutí od Tomíčka nakonec prolétl jen těsně nad horním růžkem brány Bohemie. Nebezpečí pro poděbradskou defenzivu skýtaly také občasné laciné ztráty poděbradských hráčů na polovině hřiště, jako v případě Knoblocha, jemuž míč při pokusu o kličku dokázal vypíchnout Miškovský. Domácí útočník si po následném přistrčení od Tomíčka navedl míč do pokutového území, kde se po osobním souboji s Moudrým poroučel k zemi, ale sudí Cílek neposoudil počínání stopera Bohemie jako nedovolené a Miškovskému pak ještě řádně naložil jeho souputník z útočné dvojice, když jej nechtěně napálil míčem do zátylku. Úvodní mírný tlak domácího celku však postupně vyprchal a herní aktivita obou celků v dalších minutách se již víceméně vyvážila. A s tím se také začali rodit zajímavější momenty z pohledu Bohemie. Bora však v 16. minutě ze standardní situace nařízené po nedovoleném zákroku na Nováka nasměroval svůj střílený centr pouze do rukavic brankáře Kocmicha a deset minut nato se po dlouhém Kafkově výkopu prodlouženém postupně Peterkou a Martínkem nedokázal prosadit ani Novák, který byl sice u poskakujícího míče dříve než vyběhnuvší dobrovický brankář, ale jeho hlavičku směřující na domácí bránu dokázal bez větších problémů odklidit do bezpečí Zelinka. A bez valnějšího úspěchu to ve 28. minutě zkoušel po Voříškově přistrčení také Knobloch, jehož křižná střela dokonce skončila až autovým vhazováním soupeře. Poté se na oplátku v krátkém sledu po sobě dvěma hbitými výpady prezentoval domácí Klain. Nejprve jej vybídl k rychlému úniku přesnou přihrávkou za obranu Smetana, ale zakončení domácího obránce z ostrého úhlu Kafku nemohlo zaskočit. To ve 32. minutě už bylo před bránou Bohemie o poznání rušněji, když Klain po Korcově pasu pro změnu ještě hledal svou křižnou přihrávkou nabíhajícího Chaloupku. Tomu však v nadějné pozici střela bez přípravy nesedla a více nebezpečí tak pro poděbradskou bránu znamenal až neobratný zásah Voříška. Hněvsa byl však v malém vápně pozorný a míč odkopl do bezpečí. Defenziva Bohemie pak bez úhony odolala i sérii standardních situací v rozmezí mezi 37. a 39. minutou, kdy domácí naráželi při svých centrech na připraveného Kafku a na ukazateli skóre tak i nadále svítily dvě nuly značící bezbrankový stav utkání. Na tom nakonec nic nezměnila ani standardní situace poděbradského celku nařížená po nedovoleném zákroku Klaina na Martínka, kterou pro změnu do Kocmichových rukavic nasměroval Bodlák a diváci si tak na gólové momenty museli počkat až do druhé pětačtyřicetiminutovky.

I deštivý úvod druhého dějství, alespoň co do zajímavějších ofenzivních příležitostí, vyšel lépe domácím. Hned v jeho úvodních vteřinách se po Klainově sklepnutí uvolnil na pravé straně Tomíček a střílenou přihrávkou hledal nabíhajícího Miškovského. Ten však na míč ve skluzu těsně nedosáhl a defenziva Bohemie si tak mohla zhluboka oddechnout. Poté se bohužel v rozehrávce poděbradského celku začaly opět četnějším způsobem kupit nepřesnosti a domácím se tak otevíraly další zajímavé příležitosti ke steči Kafkovi brány. Příkladem budiž situace z 57. minuty utkání, kdy Bora svou nepřesnou přihrávkou namazal míč Chaloupkovi, který se následně dostal až k centru z pravé strany. Na jeho pobídku však Miškovský opět těsně nedosáhl a přesněji ji zužitkovat nedokázal v krkolomné pozici ani dobíhající Korec. O dvě minuty později se k Miškovskému míč odrazil pro změnu po centru z levé strany, ale zcela osamocený útočník Dobrovice byl náhlou příležitostí patrně sám zaskočen a míč jen slabě nasměroval na brankáře Kafku. Ani Bohemia však na svou ofenzivní aktivitu nerezignovala a po nepodařeném odkopu Kocmicha se k hbitému individuálnímu průniku odhodlal Martínek. Sám se však proti početní převaze domácí defenzivy do zakončení probít nedokázal, jeho přihrávku si následně nedokázal ideálním způsobem převzít ani Peterka a namísto soupeřovi brány tak svým kopem ohrozil pouze holení kost bránícího Hůlky. To v 64. minutě se po přesném Bodlákově pasu Novák již ke střele uvolnit dokázal, ale svůj pokus zpoza pokutového zase nasměroval zcela mimo brankový prostor a Kocmich mohl zůstat i nadále v relativním klidu. Ve stále poměrně rovnocenné přetahované si pak další dvě velké příležitosti po centrech od rohového praporku připsali domácí. V 66. minutě ještě po centru Smetany nedokázal Tomíček tísněný Hněvsou důrazněji zakončit a obrana Bohemie dokázala v předobrankovém prostoru zasáhnout. O minutu později však již na rohový kop v podání Smetany ideálně naběhl Miškovský a hlavou míč neomylně nasměroval ke vzdálenější tyči Kafkovi brány. Poděbradští hráči se snažili rozpomenout na své počínání z předchozího utkání a rychle přispěchat s vyrovnáním, ale tentokrát naráželi na soustředěného soupeře, který jim toho příliš nedovolil. Až po deseti minutách se k prvnímu nadějnějšímu zakončení odhodlal Knobloch, svou střelou však zasáhl pouze na vápně stojícího Moudrého a následný Novákův pas do předbrankové prostoru pak po zásahu bránících hráčů Dobrovice skončil pouze v držení domácího brankáře. Namísto kýženého vyrovnání tak záhy následoval druhý gólový direkt domácího mužstva. V 78. minutě ještě při Bohemii stálo štěstí, když domácí rafinovaně rozehráli standardní situaci na polovině hřiště a po Kořínkově přesném pasu se ocitl zcela osamocený za poděbradskou obranou Chaloupka. Jeho křižná střela se však jen těsně prosmýkla podél pravé tyče Kafkovi brány a změna skóre se tak prozatím nekonala. O minutu později však Dobrovice znovu využila poněkud chaotického počínání poděbradské defenzivy, Chaloupka ve vzdušném souboji předskočil Voříška a rázem vstříc soupeřově bráně a jedinému obránci Bohemie postupovala hned trojice domácích hráčů. Korec si následně míč potáhl podél bránícího Hněvsy, přesnou přihrávkou vybídl k zakončení do zcela odkryté brány Tomíčka a ten nabídnutou příležitostí již nepohrdl. V závěrečné desetiminutovce to už byla z pohledu poděbradského celku spíše marná snaha vzepřít se nepřízni osudu. Tu v 83. minutě pouze dokumentoval po přesném pasu Bory Peterka, který byl při pokusu o přihrávku do předbrankového prostoru zblokován Hůlkou a po následném nešťastném odrazu od poděbradského útočníka se ve hře navazovalo odkopem od odmácí brány. O několik desítek vteřin později pak v obdobné pozici selhal rovněž Mareš, kterého pro změnu přesným pasem za obranu vysunul kupředu Novák, ale s pohotovým zákrokem tentokrát přispěchal Zelinka. A že Bohemii jednoduše v tomto utkání není střelecký úspěch souzen pak v 87. minutě jen potvrdil závar v pokutovém území po dalším centru z kopačky Bory, kdy si postupně při snaze o zakončení vylámali zuby Bodlák, jehož střelu dokázal zblokovat brankář Kocmich, následně Mareš, jenž nedokázal odražený míč ve slibné pozici čistě zasáhnout, a nakonec ani Novák, který míč svou střelou uklidil jen vedle domácí brány. V nastaveném čase si pak domácí již vypracovaný náskok zkušeně pohlídali a po vítězství v poměru 2:0 tak tentokrát žádný bodový export ze svého hřiště směrem do lázeňského města nepřipustili.

„Přijel k nám zkušený mančaft posílený o divizní hráče. Hosté dobře bránili a nám se první poločas nedařilo moc dostat na dostřel. Přesto jsme si vytvořili dvě gólové šance. Hosté šanci neměli,“ popsal první půli, která skončila bez branek, hráč Dobrovice David Miškovský. „Po přestávce jsme se zlepšili a dostávali jsme se do šancí. První gól dal brácha ze standardky. Utkání jsme měli pod kontrolou. Ještě jsme nedali dalších pět šancí. Zaslouženě jsme vyhráli,“ dodal dobrovický Miškovský.

„Domácí svým výkonem potvrdili svoji kvalitu a umístění v tabulce. Myslím, že jsme jim byli vyrovnaným soupeřem, ale v utkání nám nevyšlo vůbec nic. Naopak domácí rozhodli po dobře zahraném rohu,“ uvedl po zápas zklamaný vedoucí poděbradského mužstva Roman Myška. „Bohužel nám není nic platné, že hrajeme sedmdesát minut velice dobrý fotbal. Domácí byli sice o něco nebezpečnější, ale od nás se odklonilo sportovní štěstí. Nedá se nic dělat, musíme se soustředit na další zápas,“ řekl po zápase Myška. „Tým má určitě kvalitu na to, aby se posunul v tabulce výše,“ dodal vedoucí.

Autoři komentářů k utkání: Michal Pavlík, Vladimír Malinovský